W 99. rocznicę odzyskania niepodległości wąsaci biegacze po raz kolejny opanują Wrocław. W sobotę 11 listopada odbędzie się 5. edycja „Biegu Niepodległości… z wąsem”. 10-kilometrowa trasa wyścigu, składająca się z dwóch 5-kilometrowych pętli, swój start i metę będzie mieć przy stadionie lekkoatletycznym wrocławskiego AWF-u. Zawodnicy przebiegną między innymi ulicą Paderewskiego oraz ulicą Moniuszki, a także przez kompleks Morskie Oko.

Każdy uczestnik biegu w pakiecie startowym, oprócz charakterystycznego wąsa (doklejonego lub domalowanego w związku z coroczną akcją Movember), otrzyma również numer startowy, a na mecie pamiątkowy medal. Pakiety startowe odbierać można w Biurze Zawodów na Stadionie Olimpijskim w godzinach od 8:00 do 10:30. Start biegu zaplanowany został na godzinę 11:11.

Tegoroczny limit zawodników w biegu głównym wynosi 2000. Zapisy elektroniczne na stronie www.pro-run.pl przyjmowane są tylko do 7 listopada.

Imprezą towarzyszącą jest Bieg Krasnala przeznaczony dla dzieci do 7 lat, którego dystans wynosi 400 metrów – jedno okrążenie stadionu.


Autor: Anna Siwczyńska
Zdjęcie: arch. organizatora