Polscy piłkarze długo kazali kibicom czekać na taki mecz, ale wreszcie mamy powody do zadowolenia. Reprezentacja Polski rozgromiła na Stadionie Narodowym Izrael 4:0 w spotkaniu w ramach eliminacji do Euro 2020. Po raz pierwszy za kadencji Jerzego Brzęczka, Polacy pokazali naprawdę dobrą, choć rzecz jasna nie perfekcyjną, grę i dali nadzieję, że z tej mąki będzie jeszcze chleb.

Jak padły gole?

1:0 – Krzysztof Piątek 35′

Robert Lewandowski zagrał świetne prostopadłe podanie do Tomasza Kędziory, a ten wyłożył piłkę Piątkowi. Nasz „El Pistolero” nie omieszkał skorzystać z okazji i potężnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Ariela Harusha.

 

https://platform.twitter.com/widgets.js2:0 – Robert Lewandowski 56′ (k)

Kamil Grosicki popędził lewą stroną boiska i zagrał w pole karne, ale piłka po drodze odbiła się od ręki Yeiniego, co poskutkowało rzutem karnym dla Polski. Takiej okazji Lewandowski nie mógł zmarnować i kompletnie myląc bramkarza umieścił piłkę w siatce, strzelając gola w dwunastym meczu z rzędu na Stadionie Narodowym.

 

https://platform.twitter.com/widgets.js
3:0 – Kamil Grosicki 58′

Piotr Zieliński wykonał fenomenalny przerzut przez całą szerokość boiska, a biegnący po lewym skrzydle Grosicki przyjął piłkę i długo się nie zastanawiając oddał strzał, który nie dał szans bramkarzowi.

https://platform.twitter.com/widgets.js4:0 – Damian Kądzior 84′

O tym co miał w głowie izraelski bramkarz będą krążyć legendy, lecz wywołało to kompletną katastrofę w szeregach gości. Ariel Harush tak fatalnie wykopał piłkę, że zagrał ją wprost pod nogi Arkadiusza Milika. Nasz napastnik od razu odegrał futbolówkę do Damiana Kądziora, który pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i zdobył swojego pierwszego gola w reprezentacji.


Polska – Izrael 4:0

Polska: Łukasz Fabiański – Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Kamil Glik, Bartosz Bereszyński – Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich (Jacek Góralski 75), Kamil Grosicki (Damian Kądzior 77′), Piotr Zieliński – Krzysztof Piątek (Arkadiusz Milik 73), Robert Lewandowski

Trener: Jerzy Brzęczek

Izrael: Ariel Harush – Ben Harush, Sheran Yeini, Loai Taha, Eli Dasa – Bibras Natcho, Beram Kayal (Yonotan Cohen 57), Nir Bitton (Hatem Elhamed 82), Dor Peretz, Manor Solomon (Dia Seba 72) – Eran Zahavi

Trener: Andreas Herzog

Żółte kartki: Krychowiak – Zahavi, Natcho.

Widzów: 57 000


Autor: Bartosz Królikowski

Zdjęcie: Instagram