Muzeum Narodowe od czasu do czasu organizuje warsztaty, podczas których można nie tylko obejrzeć wystawę, ale również samemu coś stworzyć. W ten weekend zorganizowanych zostanie kilka warsztatów, z czego większość z nich będzie również… ruchowa.

Marzec w Muzeum Narodowym rozpocznie się od weekendu obfitującego w przeróżne warsztaty. Dzieci i dorośli będą mogli nie tylko porysować, ale również trochę się poruszać, a to wszystko w cenie do 3 zł za osobę. Na wszystkie warsztaty trzeba zapisać się z wyprzedzeniem.

Sobota (2.03.2019r.)

Sobota będzie dniem, w którym najwięcej zyskają dorośli, chociaż i dla dzieci coś się znajdzie. Przede wszystkim chętni będą mogli wziąć udział w wykładach, opowiadających o… technikach złocenia. Prowadzący, Adam Włodarczyk, mówić będzie konkretnie o églomisé, czyli o dekorowaniu szkła płatkami złota.

Kolejną ciekawą sprawą są warsztaty plastyczno-ruchowe, zatytułowane Kontrasty. Uczestnicy dowiedzą się na nich nieco o tym, jak wiele metod, technik, kolorów, stylów proponuje nam dzisiejsza sztuka.

Dzieci w wieku 6-12 lat również nie będą pokrzywdzone. To właśnie dla nich aż dwa razy w ciągu dnia zorganizowane zostaną zajęcia z kolorów. Które z nich się gryzą, jak je dobierać? Co tak naprawdę przyciąga ludzką uwagę? Kontrasty a może płynne przejścia barwy? I to wszystko będzie zorganizowane w oparciu o wystawę Grupa Krakowska 1932-1937. Poza tym, podczas zajęć dzieci będą bawić się w ruch „czarny” i „biały”.

Niedziela (3.03.2019r.)

Niedziela już w całości będzie poświęcona najmłodszym. Dzieci w wieku 5-12 będą mogły wziąć udział w warsztatach O zazulach , buśkach i ptasich wróżbach, czyli… stare polskie obrzędy. Dzieciaki podczas zajęć nie tylko wezmą udział w tematycznej grze plastycznej, ale również poznają odpowiedzi na trudne, nierzadko życiowe pytania. Takie jak, czy bocian może być kurierem albo co zapowiada piejąca kura.

I takim właśnie wiosennym akcentem zacznie się marzec w Muzeum Narodowym. Czy warto? Na to pytanie będziecie musieli odpowiedzieć sobie sami. Wiadomo jedno. To nie jest pierwsze i nie będzie ostatnie z cyklu spotkań Etno południe, Co mnie porusza w sztuce współczesnej, Piękne i użyteczne oraz Muzealne poruszenie.


Autorka: Marta Ziółkowsk
Zdjęcia: Pixabay