W 2. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet #VolleyWrocław podejmie aktualne wicemistrzynie Polski – ŁKS Commercecon Łódź. To będzie pierwsze spotkanie w tym sezonie, w którym wrocławianki wystąpią w roli gospodarza. 

Inauguracja sezonu nie poszła po myśli siatkarek #Volley’a. Zawodniczki Marka Solarewicza mimo prowadzenia już 2:0 z beniaminkiem ligi – Radomką Radom, przegrały ostatecznie 2:3. Tym razem wrocławianki czeka dużo trudniejsze zadanie, bowiem przyjdzie im się zmierzyć z wicemistrzem Polski – ŁKS-em Łódź. Łodzianki w swoim pierwszym spotkaniu, w którym grały z Pałacem Bydgoszcz również wzięły udział w pięciosetowej batalii. W przeciwieństwie jednak do zespołu z Dolnego Śląska wyszły one z tego pojedynku zwycięsko.

Utrzymany kręgosłup

W zespole ŁKS-u nie doszło do podobnej rewolucji kadrowej, jaka miała miejsce we Wrocławiu. Utrzymany został tam trzon zespołu, a także wzmocniono drużynę kilkoma nowymi zawodniczkami. Wyróżniającymi się Łódzkiego Klubu Sportowego są przede wszystkim Zuzanna Efimienko – Młotkowska, Regiane Bidias oraz Krystyna Strasz. Wicemistrzynie Polski wzmocniły dwie siatkarki nieistniejącej już Muszynianki Muszyna –  Monika Bociek i Aleksandra Wójcik. Oprócz nich ŁKS ściągnął do siebie dobrze znaną wrocławskiej publiczności Valerie Nichol. Amerykańska rozgrywająca w ostatnim sezonie reprezentowała barwy wtedy jeszcze Impela Wrocław.

Zdecydowanym faworytem spotkania są łodzianki. #Volley gra jednak na swoim terenie i będzie chciał się zaprezentować z jak najlepszej strony w pierwszym meczu tego sezonu przed własną publicznością. Początek spotkania w najbliższą sobotę – 9 listopada o godzinie 16.30 w Hali Orbita.


Autor: Łukasz Leski
Zdjęcie: Krystian Janisz / Volley Wrocław