Choć książki o Harrym Potterze ukazały się na rynku wydawniczym w latach 90., to zainteresowanie wykreowany przez J.K. Rowling uniwersum nie słabnie. Oznaką tego są nie tylko fanowskie gadżety i ubrania, ale także organizowane imprezy tematyczne. Jedną z nich jest Harry Potter Evening w  Barze Z Innej Beczki rozpoczynający się w najbliższy piątek, 8 lutego.

Harry Potter Evening to pierwsza z zapowiadanych przez organizatorów impreza tematyczna, która odbędzie się w Barze Z Innej Beczki. Podczas wydarzenia uczestnicy przeniosą się prosto na korytarze Hogwartu. Będą mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach profesora Snape’a oraz szansę spróbowania specjalnie przygotowanych mikstur i eliksirów.

Tiara Przydziału oznajmi, w którym z domów nowo przybyli czarodzieje powinni rozwijać swoje magiczne talenty.  Na tych, charakteryzujących się męstwem, odwagą, szczerością i szlachetnością czeka dom Gryffindoru. Sprytnych, ambitnych, przebiegłych i ceniących braterskie więzy przyjmie w swe progi Slytherin. Mądrość, inteligencję, kreatywność i oryginalność doceni dom Ravenclaw. Wiernych, sprawiedliwych, uprzejmych i pracowitych powitają zaś w Hufflepuffie.

Uwieńczeniem czarodziejskiej przygody tego wieczoru będą poszukiwania części duszy barmana, czyli horkruksów rozrzuconych po całym lokalu. Jak zapewniają organizatorzy, Harry Potter Evening wprowadzi w Wasze życie szczyptę magii prosto z korytarzy Hogwartu.

Portal prowadzący do Hogwartu otwiera się w piątek, 8 lutego o godz. 22:00 w Barze Z Innej Beczki (Ofiar oświęcimskich 15). Wstęp wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji miejsca.


Autor: Karolina Stachera
Zdjęcie: oficjalna strona wydarzenia