Książki z „Cyklu Inkwizytorskiego” Jacka Piekary  staną się kanwą dla gry stworzonej przez studio The Dust z Grupy Me & My Friends. Deweloperskie studio z Wrocławia podpisało już umowę z Jackiem Piekarą i rozpoczyna prace nad produkcją. Zarówno The Dust, jak i Jacek Piekara przewidują, że będzie to pierwsza z serii gier.

Wrocławskie studio The Dust pod koniec marca podpisało umowę z Jackiem Piekarą i zakupiło prawa do wyprodukowania gry opartej na stworzonym przez niego Cyklu Inkwizytorskim. Postaci, historie i dialogi stworzone na kartach powieści Piekary staną się kanwą dla gry, a być może i całego cyklu gier skierowanych dla starszej młodzieży i dorosłych. Umowa przewiduje także aktywny udział pisarza w procesie tworzenia.

– W świecie, w którym „ludzie widzieli już wszystko” chcemy im pokazać: nie, tego jeszcze nie widzieliście – mówi Jacek Piekara, autor ,,Cyklu Inkwizytorskiego”.

Na cykl składa się obecnie 12 części, jednak pisarz planuje kolejne tomy. Jego akcja osadzona jest w alternatywnej, fikcyjnej wersji renesansowej Europy. Piętnaście wieków po tym jak Jezus Chrystus zstąpił z krzyża, ukarał swoich prześladowców i objął władzę w Imperium Rzymskim. Głównym bohaterem jest walczący z mrocznymi siłami Mordimer Madderdin, oddany inkwizytor jego Ekscelencji biskupa Hez-Hezronu.

Jacek Piekara, Inkwizytor, cykl inkwizytorski, fantastyka, grafika, gra, the dust

Ze względu na skalę przedsięwzięcia grę chcemy zrealizować w ciągu kilku najbliższych lat. Obecnie dopracowujemy koncepcję całej produkcji i kończymy budowę dedykowanego zespołu, w ramach którego zatrudnimy kolejnych doświadczonych specjalistów m.in. programistów i grafików 3D – mówi Jakub Wolff, CEO The Dust oraz Grupy Me & My Friends.

Wrocławskie studio zakupiło prawa do wyprodukowania gry na PC oraz konsole. Studio zamierza również stworzyć i dystrybuować grę na platformy mobilne.

Chcemy was zabrać nie tylko na przygodową karuzelę, ale również na emocjonalny rollercoaster. I jeśli zejdziecie z niego uczuciowo obolali i poharatani, to pamiętajcie: właśnie o to nam chodziło! – podkreśla Piekara.

Dalsze szczegóły nie są jeszcze znane. Więcej informacji The Dust i Jacek Piekara mają ujawnić podczas konferencji prasowej, która odbędzie się w pierwszej połowie czerwca w Warszawie.


Autor: Karolina Stachera
Informacje i grafiki: materiały prasowe