Sezon się rozpoczął, lecz okienko transferowe jeszcze się nie zakończyło. Pomimo udanego rozpoczęcia rozgrywek, działacze Śląska mieli świadomość, iż aby utrzymać dobrą passę, przede wszystkim trzeba mieć kim. Tak oto środek pola wrocławskiej drużyny wzmocnił 27-letni Chorwat Diego Zivulić.

Nowy piłkarz Śląska to wychowanek chorwackiego NHK Rijeka. Dysponuje on przede wszystkim dobrymi warunkami fizycznymi – posiada 187 cm wzrostu. Jego nominalną pozycją jest defensywny pomocnik, więc o miejsce w składzie powalczy przede wszystkim z Jakubem Łabojko oraz Krzysztofem Mączyńskim (choć on akurat często gra nieco wyżej). Zivulić w swojej karierze grał m.in. w chorwackich NHK Rijeka i NK Pomorac, a także w czeskich FC Zlin i Viktorii Pilzno. To właśnie w Czechach odnosił największe sukcesy w karierze, wygrywając puchar Czech (Zlin) oraz mistrzostwo tego kraju (Viktoria Pilzno). W barwach Viktorii grał również w eliminacjach Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Na koncie ma też występy w kadrze Chorwacji do lat 19.

Chorwacki pomocnik od początku lipca był bez klubu, po tym jak nie przedłużył umowy z cypryjskim Pafos, z którym w poprzednim sezonie zajął ósme miejsce w lidze. Z tego powodu ma pewne zaległości treningowe i będzie potrzebował czasu, by w pełni je nadrobić. Portal transfermarkt.de wycenia go na 450 tys. euro. Występować będzie z numerem 23 na koszulce. Jego umowa obowiązywać będzie przez dwa lata, lecz zawiera opcję automatycznego przedłużenia o rok.


Autor: Bartosz Królikowski
Zdjęcie: Krystyna Pączkowska / WKS Śląsk Wrocław