II edycja biegu juwenaliowego ruszy już w czwartek – 17 maja. Każdy, kto zdążył się zapisać, lubi się zmęczyć lub po prostu dobrze bawić, będzie mile widziany. Na uczestników czeka wiele atrakcji. 

Podczas tegorocznych Juwenaliów studenci po raz drugi w historii imprezy będą mogli wziąć udział w biegu juwenaliowym. Poprzedni organizowany był w 2016 roku i powrócił na Juwenalia również teraz. Każdy student, którego uczelnia jest zaangażowana w całą imprezę, mógł się zgłosić przez specjalną ankietę na Facebooku. Zapisy trwały do początku juwenaliowego szaleństwa. Bieg ruszy w czwartek – 17 maja, o godzinie 12:00. Uczestnicy będą mogli zostawić swoje rzeczy w depozycie już od 11:15 przy ulicy Folwarcznej 51, skąd wyruszy zabawa. Po zebraniu się wszystkich nastąpi krótka rozgrzewka i zawodnicy przygotują się do startu.

Tematem przewodnim tego roku są zwierzęta, a każdy uczestnik może wpasować się w tematykę ciekawym przebraniem. W trakcie biegu zawodnicy będą kierowani przez specjalnie wyszkolonych wolontariuszy. Ponadto wszyscy śmiałkowie zostaną nagrodzeni medalami za uczestnictwo w biegu. Czekają też na nich ciekawe nagrody i niezbędny element każdego sportowca – woda. Podczas biegu za profesjonalny pomiar czasu będzie odpowiedzialna  firma Feniks timing. 

Tak w tym roku prezentuje się trasa biegu:

Po ukończonym biegu na każdego będzie czekało do odebrania dodatkowe zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego, które na pewno zachęciło kilku do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Plakat wrocławskiego biegu juwenaliowego 2018


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcia: mat. prasowe organizatorów