Po bardzo długiej przerwie od nagrywania Pezet powraca z dwoma premierowymi albumami. Pierwszy z nich to solowy krążek, drugi zaś to nowy materiał Płomienia 81.

Paweł Pezet Kapliński to raper, który ma status absolutnego klasyka polskiego hip-hopu. Po dłuższym okresie wydawniczej ciszy warszawski artysta zapowiada solową płytę oraz nowy album Płomienia 81 ­­– legendarnego duetu, który w tym roku obchodzi swoje 20-lecie. Na ten moment nie są znane jeszcze daty premier obu wydawnictw, jednak jak przyznaje sam Pezet, pojawią się one już wkrótce.

pezet piroman

Solowe wydawnictwo

Ostatnim studyjnym albumem ursynowskiego rapera jest wydany w 2012 roku krążek Radio Pezet. Produkcja Sidney Polak. Przez ostatnich 7 lat, artysta wypuszczał jedynie poszczególne single promujące projekty, które ostatecznie nie ujrzały światła dziennego (mowa tu m.in. o planowanym solowym albumie, nad którym pieczę producencką miał sprawować Auer). Tym razem istnieje jednak ogromna szansa na to, że utwory Nie zobaczysz łez czy Nauczysz się czekać w końcu trafią na kompakty.

Nowy Płomień 81

Płomień 81 to grupa hip-hopowa, która powstała w 1998 roku w Warszawie z inicjatywy Pawła Pezeta Kaplińskiego oraz Marcina Onara Donesza. Nazwa duetu pochodzi od numeru szkoły, na terenie której miały miejsca spotkania raperów (Szkoła Podstawowa nr 81 na Ursynowie). Pierwszym studyjnym krążkiem Płomienia 81 jest wydany w 1999 roku Na zawsze będzie płonął. Pochodzący z tego albumu utwór pt. Letniak znalazł się na liście 120 najważniejszych polskich utworów hip-hopowych według serwisu T-Mobile Music. Według wstępnych informacji grupa w tym roku (na swoje 20-lecie) zamierza wydać album składający się wyłącznie z premierowych utworów.


Autor: Michał Krawczyk
Zdjęcia: rapnews.pl, YouTube