Za nami konferencja prasowa zapowiadająca galę DSF Kickboxing Challange 13, która odbędzie się 3 lutego w Hali Stulecia. Organizatorzy podczas środowego spotkania odsłonili wszystkie karty i znamy już cały program zawodów, które zobaczymy w przyszłym miesiącu. 

 

Na gali kickboxingu odbędą się m. in. 3 walki o pas oraz mecz międzypaństwowy Polska-Czechy. Przed konferencją znaliśmy już większość pojedynków, jednak organizatorzy szykowali kilka niespodzianek. Mieliśmy poznać nazwisko rywala dla najlepszego nad Wisłą kickboksera wagi superciężkiej, Michała Turyńskiego, który w wadze  superciężkiej będzie bronić tytułu mistrza świata WAKO PRO oraz nazwisko w ostatniej walce meczu Polska-Czechy. Również DSF Kickboxing Challange miało zaprezentować kolejną gwiazdą, która dołączyła do federacji.

Walka wieczoru

Główną atrakcją dnia będzie pojedynek o pas DSF Kickboxing Challenge w kategorii do 68 kg, w której zmierzą się: broniący tytułu Mateusz Kubiszyn oraz Maksymilian Bratkowicz. Będzie to druga walka tych panów, w pierwszej wygrał Kubiszyn, jednak według pretendenta ostateczny werdykt był nieco kontrowersyjny. Widać, że obaj wojownicy są bardzo zmotywowani do pojedynku, a podczas konferencji, szczególnie Bratkowicz, odgrażał się swojemu rywalowi:

– Ta walka była dla mnie kontrowersyjna, ponieważ czułem się wygrany w tym pojedynku. Mateusz miło tej batalii nie będzie wspominał, dlatego że przez kilka tygodniu nie mógł chodzić, tak mu nogę uszkodziłem moim niskimi kopnięciami.

Mateusz Kubiszyn dodał, że to rywal będzie walczyć z większą presją:

– Trema na pewno tam jakaś jest. Weźmy pod uwagę to, że pierwszy pojedynek to ja wygrałem, a więc presja zwycięstwa powinna ciążyć Maksowi. Ja tylko udowodnię, że wtedy to nie był przypadek.  

BRATKOWICZ vs KUBISZYN || DSF Kickboxing Challenge 13 TRAILER

? Czas na trailer walki wieczoru ? DSF Kickboxing Challenge 13 ?"Będę niczym ninja, nie będzie mnie widział, ale będzie czuł moje ciosy!" – Mateusz Kubiszyn"Chcę widzieć w jego oczach ból…" – Maksymilian Bratkowicz ? Ta walka to kwintesencja K-1! ?Produkcja: DSFKCH 2018Jakub Stokwiszewski I Hubert Witarowski I Paweł Slodo

Posted by DSF Kickboxing Challenge on Dienstag, 9. Januar 2018

Legenda K-1 we Wrocławiu

W drugiej walce mistrzowskiej, tym razem o pas WAKO PRO, broniący tego tytułu Michał Turyński, zmierzy się ze światową gwiazdą kickboxingu, Dzevadem Poturakiem. Bośniak, mimo 40 lat na karku, cały czas jest bardzo groźnym zawodnikiem i polskiego fightera z pewnością czeka bardzo trudna walka.

– Przyjeżdżam do Polski, przyjeżdżam, żeby cię zbić. Przyjeżdżam, żeby odebrać mistrzowski pas WAKO PRO – odgrażał się rywal Turyńskiego. 

W tej walce również dojdzie do drugiego starcia. Przypomnijmy, że w pierwszej batalii lepszy okazał się Turyński, który zwyciężył rywala na jego terytorium w Bośni.

– Cieszę się, że zmierzę się z nim w moim ukochanym mieście i dziękuję federacji DSF Kickboxing Challenge za taką możliwość. W marcu 2016 jechaliśmy do Sarajewa we dwóch z trenerem. Mieliśmy misję do wykonania i udało się zdetronizować króla. Poturak może teraz marzyć o zabraniu mi mistrzowskiego pasa, ale to ja wygram tę walkę – zapewnia polski wojownik. 

Mecz Polska-Czechy

Na gali kickboxingu będziemy mieli okazję zobaczyć również mecz międzypaństwowy Polska-Czechy. Odbędzie się pięć pojedynków w różnych kategoriach wagowych, a jedną z gwiazd w polskiej ekipie będzie Adam Gielata, który zaledwie dwa miesiące temu został amatorskim mistrzem świata w K-1 w kategorii do 71 kg. Jest także aktualnym mistrzem Polski. Niespodzianką środowej konferencji było również poznanie piątego członka drużyny Polaków w spotkaniu międzypaństwowym, a zarazem nowego nabytku DSF Kickboxing Challange. Została nim Róża Gumienna, która w Polsce jest absolutnie największą gwiazdą kickboxingu. 28-latka może pochwalić się takimi sukcesami, jak tytuł mistrzyni świata Low-Kick, trzy złote medale Pucharów Świata w K-1 oraz wielokrotnie mistrzostwo Polski.

– To były długie negocjacje, jak to bywa z kobietami – humorystycznie skomentował Sławomir Duba, Prezes Federacji.

Na gali KSF Kickboxing Challange 13 zobaczymy również trzecią walkę o mistrzostwo, a drugą o pas WAKO PRO, w której zmierzy się Eliasz Jankowski. Organizatorzy ogłosili również kolejne nazwisko, które dołączyło do federacji. Jest nim Paweł Biszczak, który od razu w debiucie zmierzy się z bardzo wymagającym, bardzo znanym w świecie kickboxingu, Mabelem Abdallahem.

 


Autor: Marcin Małyszka
Zdjęcie: DSF Kickboxing Challange