Chyba wszyscy mamy już dość szaroburych dni, mroźnego wiatru i oczywiście niekończących się warstw ubrań. Pożegnajmy zimę w naszych szafach i wywołajmy wiosnę, biorąc udział w akcjach Po-zimowa wymiana ubrań oraz Wielkie Wietrzenie Szafy, które 15 i 16 marca odbędą się  we Wrocławiu.

Sezon fashion weeków dobiegł już końca, jednak we Wrocławiu wydarzenia modowe ruszają pełną parą. Zamiast wybrać się do galerii handlowej na sieciówkowe mid season sale, w stolicy Dolnego Śląska proponuje się alternatywne rozwiązania.

Pomóż sobie i  innym

Pierwsze wydarzenie, które będzie miało miejsce w SENSoR Zachodnia 1 w sobotę i niedzielę (16-17 marca), to Wielkie Wietrzenie Szafy. Na bezpłatnym kiermaszu będzie można zakupić ubrania nowe i używane oraz wszelkiego rodzaju akcesoria i bibeloty. Kupując jakąś rzecz podczas tego wydarzenia, nie tylko można zyskać nowy ciuch na wiosnę, lecz także albo i przede wszystkim wesprzeć szczytny cel. Bowiem wszystkie zebrane pieniądze podczas Wielkiego Wietrzenia Szafy zostaną przekazane organizatorom, czyli Fundacji W związku z Rakiem. Uzbierane środki pomogą sfinansować leczenie dla osób z nowotworami. Akcja odbywa się w godzinach 9:00-18:00.

Kolejna gratka dla modowych wyjadaczy to Po-zimowa wymiana ubrań w Macondo. Przyjść może każdy, zabierając ze sobą nieużywane ubrania. Od momentu przyłączenia się do wymiany przyniesione rzeczy stają się wolne od właściciela i mogą trafić w ręce któregokolwiek z uczestników wymiany. Natomiast te, które nie zostaną zaadaptowane przez nikogo, organizatorzy przekażą organizacji charytatywnej, wpierającej bezdomne kobiety. Akcja trwa tylko w sobotę 16 marca w godzinach od 16:00 do 19:00.


Autor: Oliwia Rybiałek
Zdjęcie: www.pxhere