Na wrocławskich Osobowicach zostanie posadzony hektar lasu. Akcję Wirtualne Drzewo zorganizowała Fundacja Dotlenieni.org we współpracy z władzami miasta.

Zielona inicjatywa Fundacji Dotlenieni.org może doprowadzić do powstania na Osobowicach lasu o powierzchni hektara. Jedynym warunkiem jest pobranie przez mieszkańców 10 tys. sadzonek. Można to zrobić obok wejścia do Wroclavii, przy specjalnie stworzonym stanowisku przy skrzyżowaniu ulic Suchej i Borowskiej. Wystarczy zbliżyć telefon komórkowy do ogromnej donicy z roślinami i za pomocą technologii NFC lub kodu QR zostaniecie przekierowani na stronę, gdzie będziecie mogli stać się certyfikowanymi właścicielami jednego z drzewek. Czynność można powtarzać raz na dobę, od 10 września do 6 listopada.

Dotlenieni.org i Wirtualne Drzewo

Fundacja Dotlenieni.org dba o powiększenie terenów zielonych w całej Polsce. Sadzi drzewa i krzewy dla szkół, przedszkoli lub szpitali, a także innych, dowolnie wybranych miejsc. Od trzech lat działają w całej Polsce, organizując również Zielony Rekord Polski i warsztaty ekologiczne. Wirtualne Drzewo we Wrocławiu to kolejna z ich inicjatyw. Jej celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na to, jak istotne w jakości życia jest środowisko naturalne. Pomoże to także w zrównoważonym rozwoju miasta.

Na pierwsze 5 tys. osób, które pobiorą wirtualne drzewo czeka kupon o wartości 10 złotych na przejazd hulajnogami Lime. Akcję, objętą patronatem prezydenta Wrocławia, wspierają: główny partner Wroclavia, Smart City, TerraForm, PZFD Wrocław, PCG, Lime oraz Zarząd Zieleni Miejskiej i Autorskie Licea Artystyczne i Akademickie.

Zachęcamy do udziału w zielonej inicjatywie!


Autor: Karolina Szachniewicz
Zdjęcia: oficjalny Facebook Dotlenieni.org