Gra FIFA 19 i rozgrywki Ekstraklasy połączyły siły. W trzeciej edycji turnieju Ekstraklasa Cup najlepsi okazali się zawodnicy reprezentujący barwy Wisły Płock. 

Turniej zorganizowano ze sporym rozmachem. Wydarzenie było transmitowane na antenie kanału Polsat Games, a w rolę prowadzących wcielili się dziennikarze – Tomasz Smokowski oraz Bartosz Ignacik. Jako eksperci wystąpili znani ze sceny FIFY youtuberzyPLKD, Lachu, Junajted, Jcob, Koza Sport i Kamyk.

 

W zawodach wystąpiły wszystkie zespoły Ekstraklasy. Mecze rozgrywano na zasadach 2 vs. 2. W swoich składach drużyny miały jednego piłkarza i jednego youtubera lub profesjonalnego gracza. Szesnaście zespołów rozlosowano do czterech grup, z których dwa najlepsze awansowały do ćwierćfinału. Mimo wszechobecnego profesjonalizmu nie zabrakło również wpadek.

Śląsk Wrocław reprezentowany przez Kamila Dankowskiego i Szymona Bartkiewicza zakończył zmagania na fazie grupowej. Wrocławianie zremisowali z Lechią Gdańsk i Arką Gdynia, jednak przegrali z Koroną Kielce i zajęli trzecie miejsce w grupie.

Zwycięzcą turnieju została Wisła Płock reprezentowana przez Adriana Szczutowskiego i Tomasza Beczaka. W finale pokonała po dogrywce Miedź Legnica. Trzecie miejsce zajęło Zagłębie Lubin.


Autor: Grzegorz Krawczyk
Zdjęcia: Twitter, screen z YouTube