Wittigalia, czyli coroczna impreza organizowana przez Politechnikę Wrocławską, rozpoczęły się w poniedziałek wspólnym śniadaniem z rektorem. Przed wrocławskimi studentami trzy dni wspólnego świętowania — co oferują nam tegoroczne Wittigalia?

Świnia — zwierzę hodowlane, ssak z rzędu parzystokopytnych, a w tym roku także i jedna z kluczowych części Wittigaliów. Motywem przewodnim tegorocznej edycji święta Politechniki są kraje dalekiej Azji. Świnka, która pojawia się w materiałach promocyjnych bynajmniej nie jest kojarzona, jak to się mówi, z robieniem trzody i chlewu na imprezach. Jest to nawiązanie do kultury azjatyckiej i chińskiego roku świni, który właśnie obchodzimy.

Podczas imprezy Politechniki, która rozpocznie się w piątek 31 maja i potrwa do niedzieli 2 czerwca, na studentów czeka mnóstwo atrakcji. W pierwszy dzień na Politechnice odbędą się warsztaty Umiem w kombinerkia także lekcja języka chińskiego poprowadzona przez nauczyciela tego języka z Pekinu. Pierwszy dzień zakończy się Grą Nocną 2019Wittigowie, miasteczku studenckim Politechniki — zadaniem uczestników będzie pokonanie przejścia z Kampusu Głównego do Wittigowa, a na trasie czekać będzie na nich kilka zadań w stylu Wittigaliów. Dla miłośników spokojniejszych atrakcji na dachu SKS-u wyświetlone zostaną dwa filmy — Zombie Ekspress oraz film-niespodzianka.

Drugi dzień Wittigaliów rozpocznie się I Biegiem Wittiga (udział w nim mogą wziąć wszyscy studenci i pracownicy PWr, osoby spoza uczelni będą miały szansę zapisać się na bieg w dniu wydarzenia, od 9 rano). Po wspólnej rozgrzewce bieg rozpocznie się o 11. 1 czerwca rozstrzygnie się także kwestia najlepszej organizacji studenckiej w ORG.rzyskach. 

Jednym z najbardziej wyczekiwanych akcji na Wittigaliach jest Projekt P.I.W.O, czyli Potężny Indeksowany Wyświetlacz Oknowy. Animacje wyświetlane na budynku akademika zobaczyć będzie można w sobotni wieczór od 22.

Po dwóch dniach intensywnego imprezowania Wittigalia nie zwolnią — na sam koniec czeka jeszcze Spartakiada, czyli zawody sportowe z ciekawymi konkurencjami, w których zmierzą się ze sobą reprezentanci domów studenckich. Niedzielne popołudnie upłynie także na Wielkiej Bitwie Balonowej, w której dwie drużyny zaciekle będą ze sobą walczyć do wyczerpania amunicji.


Tekst: Hanna Galik
Zdjęcia: oficjalne zdjęcia organizatora/ Wittigalia Politechniki Wrocławskiej