WKK Wrocław przegrało z Górnikiem Wałbrzych 52:81. Koszykarze Tomasza Niedbalskiego od początku spotkania wyraźnie ustępowali rywalom i wciąż nie przełamali passy porażek na wyjeździe. Żaden zawodnik WKK nie uzbierał dwucyfrowej liczby punktów.

Wrocławianie w starciu z GKS-em liczyli na przełamanie złej passy wyjazdowej. Przegrali pięć meczów z rzędu na obcym terenie, a ostatnie zwycięstwo odnieśli jeszcze w listopadzie. W kadrze meczowej nie znalazł się kontuzjowany Fryderyk Matusiak, który ma problemy z kolanem.

Już w początkowej fazie spotkania, prym na parkiecie wiedli wałbrzyszanie. W ciągu pierwszych dwóch minut zdobyli dziewięć punktów, podczas gdy przyjezdni z Wrocławia wciąż nie potrafili skierować piłki do kosza. Strzelecką niemoc przełamał dopiero Przemysław Malona, trafiając z półdystansu. Następne akcje przebiegły jednak pod dyktando gospodarzy, którzy po trójce Huberta Kruszczyńskiego, wyszli na piętnastopunktowe prowadzenie. Wrocławianom udało się minimalnie zniwelować straty, ale pod pierwszej kwarcie przegrywali 13:26.

W kolejnych fazach spotkania obraz gry się nie zmieniał. Wałbrzyszanie absolutnie zdominowali zespół WKK. Wrocławianie lepsi byli tylko w czwartej kwarcie, którą wygrali 17:13. Z pozytywnych akcentów, swoje pierwsze punkty w 1. lidze zdobył 17-letni Tomasz Madejski. Rozgrywający w ciągu sześciu minut spędzonych na parkiecie uzbierał 5 oczek oraz zanotował zbiórkę i przechwyt.

Kolejny mecz WKK zagra już w najbliższą niedzielę – 27 stycznia, we własnej hali z Biofarm Basket Poznań. W ligowej tabeli koszykarze Niedbalskiego spadli na 6. miejsce – wyprzedził ich GKS Tychy, który w 20. kolejce okazał się lepszy od FutureNet Śląska Wrocław (szczegóły tutaj).

Górnik Wałbrzych – WKK Wrocław 82:51 (26:13, 21:9, 22:12, 13:17)

Górnik: Kruszczyński 20, Niedźwiedzki 20, Ratajczak 12, Wróbel 11, Małecki 9, Glapiński 3, Spała 3, Der 2, Durski 2, Krzywdziński 0, Kłyż 0, Makarczuk 0.

WKK: Patoka 9, Pieloch 8, Jędrzejewski 8, Malona 7, Ciechociński 5, Madejski 5, Koelner 3, Kroczak 3, Rutkowski 2, Józefiak 1, Fiedukowicz 0, Uberna 0.