WKK Wrocław w 3. kolejce 1. ligi uległ AZS AGH Kraków 74:93. Było to pierwsze wyjazdowe spotkanie drużyny Tomasza Niedbalskiego. Wrocławianie wysoko przegrali pierwszą kwartę i do końca meczu nie zdołali zagrozić gospodarzom.

Spotkanie rozpoczęło się od dominacji gospodarzy, po chwili prowadzili 10:0. Dopiero wsad Bartosz Ciechocińskiego dał pierwsze punkty WKK. Obraz gry nie uległ jednak zmianie i na parkiecie brylowali krakowianie. Kolejne punkty zdobył Iwan Wasyl. Kwarta zakończyła się wynikiem 28:16. Wrocławianie mieli olbrzymie problemy w ofensywie – w pierwszej połowie trafili zaledwie jedną trójkę i na przerwę schodzili z 29-punktową stratą.

Trzecia kwarta była najlepszą w wykonaniu przyjezdnych, ale wynik wykazywał, że mecz jest już przegrany. Szesnaście punktów w tej odsłonie uzbierali Jakub Koelner i Damian Pieloch. W ofensywie wciąż dobrze prezentowało się AZS AGH Kraków i strata zmalała tylko o cztery punkty. W ostatniej części spotkania trener WKK dał szansę rezerwowym – swoje minuty zaliczyli Łukasz Uberna, Michał Kroczak i Aleksander Lentka.

Następne spotkanie Wrocławianie rozegrają w środę – 17 października przeciwko Górnikowi Trans.eu Wałbrzych w hali WKK Sport Center w Wrocławiu.

AZS AGH KrakówWKK Wrocław 93:74 (28:16, 28:11, 21:25, 16:22)

WKK: Jakub Patoka 18, Damian Pieloch 15, Jakub Koelner 14, Bartosz Ciechociński 7, Michał Jędrzejewski 5, Tomasz Józefiak 4, Łukasz Uberna 3, Aleksander Lentka 2, Dominik Rutkowski 2, Fryderyk Matusiak 2, Michał Kroczak 2.

AZS AGH: Iwan Wasyl 18, Bartosz Czerwonka 13, Maciej Koperski 11, Konrad Mamcarczyk 11, Bartłomiej Podworski 10, Michał Sadło 8, Artur Włodarczyk 7, Michał Borówka 5, Patryk Kędel 5, Maksymilian Jakubek 3, Tomasz Zych 2, Mateusz Nowacki 0.