WTS Sparta Wrocław przedłużyła kontrakt z aktualnym indywidualnym mistrzem świata – Tai’em Woffindenem. Z wrocławskim klubem pożegnał się z kolei Damian Dróżdż. Umowa z 22-latkiem została rozwiązana za porozumieniem stron.

W nadchodzących rozgrywkach PGE Ekstraligi, kibice WTS Sparty Wrocław będą mogli nadal oglądać Tai’a Woffindena. Anglik przedłużył kontrakt z wrocławskim klubem i będzie to dla niego ósmy sezon z rzędu w barwach Sparty. W żółto-czerwonych barwach nie zobaczymy już z kolei Damiana Dróżdża. Jego przygoda z dolnośląskimi żużlowcami trwała trzy lata.

Utytułowany zawodnik w utytułowanym klubie

W poprzednim sezonie „Tajski” wraz z kolegami zespołu zdobył brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski. Do tego dochodzą dwa srebrne medale tych rozgrywek (2015, 2017) oraz trzy indywidualne mistrzostwa świata (2013, 2015, 2018).

W ostatnich ligowych zmaganiach wystąpił w 95 biegach, wywalczył w nich 195 punktów i 17 bonusów (łącznie 212), co dało mu średnią 2,232. Warto dodać, że w historii startów dla Sparty tylko raz – w debiutanckim sezonie 2012 – zszedł poniżej poziomu dwóch punków na bieg.

Rozstanie z rozsądku

Z wrocławskim klubem pożegnał się z kolei 22-letni Damian Dróżdż. Ze Spartą związał się przed sezonem 2015. Początkowo reprezentował drużynę młodzieżową, a przed rozpoczęciem ostatnich rozgrywek dołączył do grona seniorów.

Wychowanek Kolejarza Opole w 18 meczach, w których pojawił się w składzie wystąpił w zaledwie 17 biegach. W pozostałych wyścigach był zastępowany młodzieżowcem lub zawodnikiem rezerwowym. Nie miał on zbytnio szans na poprawę swojej sytuacji, dlatego taka decyzja wydaje się być jak najbardziej rozsądna.


Autor: Łukasz Leski
Zdjęcie: wikimedia.org