Volleyball Wrocław szykuje się do nowego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet. We wrocławskim klubie zostaje młoda rozgrywająca – Weronika Wołodko. Atakująca – Julia Szczurowska opuszcza Wrocław i przenosi się do ligi francuskiej.

Wrocławska drużyna przechodzi obecnie duże zmiany kadrowe. W nowym zespole zostaje Weronika Wołodko. Młoda rozgrywająca w poprzednim sezonie debiutowała na parkiecie LSK. Długi czas były drugą rozgrywającą, jednak kiedy dostała szansę od szkoleniowca – Marka Solarewicza, dobrze ją wykorzystała. Wniosła sporo świeżości i prezentowała wysoki poziom, który nie odstawał od wymagań ligi. Ponadto, w kwietniu otrzymała powołanie do kadry Polski na Ligę Narodów od selekcjonera – Jacka Nawrockiego.

Obok Wołodko i Natalii Murek, które już zadeklarowały swoją gotowość, w zespole zabraknie 17-letniej Julii Szczurowskiej. Grając w zielono-białych barwach jako najmłodsza zawodniczka w historii, otrzymała tytuł MVP w jednym z ligowych spotkań. Młodziutka atakująca po świetnym debiucie w LSK przechodzi do fransukiego – RC Cannes.

– Wybrałam RC Cannes, ponieważ chcę się uczyć i rozwijać! Jestem pewna, że personel i zespół pomogą mi stać się lepszą zawodniczką. Myślę, że gra w obcym kraju bardzo mi pomoże – mówi Julia Szczurowska, atakująca RC Cannes.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Kamil Lach / Volleyball Wrocław