Igrzyska Sportów Nieolimpijskich – World Games – są w tym roku goszczone przez Wrocław. Stolica Dolnego Śląska przyjmie sportowców trzydziestu trzech dyscyplin, które nie są włączone w program Igrzysk Olimpijskich. To wydarzenie o międzynarodowej randze, dlatego też zostało uwiecznione przez Pocztę Polską na znaczku.

Ukazuje on trzy dyscypliny – futbol amerykański, kick boxing i żużel. Wybór nie jest przypadkowy, są to bowiem sporty, których rozgrywki zostaną zorganizowane we Wrocławiu dodatkowo. Każde miasto gospodarz ma bowiem możliwość włączenia w program igrzysk dyscyplin, które cieszą się w danym kraju wyjątkową popularnością. Wszystkie trzy rozwijają się w Polsce bardzo prężnie i z pewnością będą źródłem dodatkowych emocji dla fanów. Znaczek pocztowy jest natomiast prawdziwym rarytasem dla kolekcjonerów – ukazał się w limitowanym nakładzie 2800 sztuk.

Dziesiąta edycja World Games odbędzie się we Wrocławiu od 20 do 30 lipca. Rozgrywki sportowe poprzedzi huczna ceremonia otwarcia igrzysk na Stadionie Miejskim. Bilety na poszczególne imprezy nadal są dostępne, a ich cena zaczyna się od 10 zł. Igrzyska będzie można śledzić w transmisjach Polsatu. Zapraszamy również na nasz portal, na którym będą pojawiać się kolejne newsy, ciekawostki oraz relacje z zawodów World Games 2017.


Autor: Marcin Obłoza