Spragnieni modowych wrażeń? Już w najbliższy piątek, 10 maja, otwarta zostanie wystawa z fotografiami mody, wykonanymi przez 15 utalentowanych młodych artystów. Przyjdźcie i zobaczcie, co mają do zaoferowania.

Śmiało można powiedzieć, że nigdzie w Polsce nie odbywa się wydarzenie, takie jak Wro Fashion Foto. Jest to bowiem cykliczna wystawa fotografii mody, mająca na celu przedstawienie młodych artystów szerszemu gronu odbiorców. Fotograficy nie wybierają jednak zdjęć ze swoich archiwów, lecz robią sesje zdjęciowe specjalnie pod to wydarzenie. Tematem tegorocznej, szóstej już edycji Wro Fashion Foto jest Metropolis. Artyści mają do dyspozycji studia oraz modelki, stylistów, fryzjerów i wizażystów, których zapewnia agencja SPOT Management, będąca organizatorem całej imprezy.

Gdzie i kiedy?

Wernisaż wystawy będzie miał miejsce w DH Renoma we Wrocławiu i rozpocznie się o godzinie 21, 10 maja 2019 roku. Wystawa potrawa miesiąc, tj. do 10 czerwca, a następnie przeniesie się do Dolnośląskiego Centrum Filmowego we Wrocławiu. Tam wernisaż odbędzie się 15 czerwca i będzie połączony z prelekcją oraz projekcją filmu.

wro fashion foto

Na wystawie zobaczymy zdjęcia 15 fotografików: Nicole Białkowskiej, Małgorzaty Drozdowskiej-Słyż, Zuzy Gałczyńskiej, Honoraty Karolczak, Jarka Kasprowiaka, Anny Koniecznej, Doroty Kraczek, Waldemara Łomży, Karoliny Majchrzak, Sylwii Mużyło, Natalii Michałowskiej, Lindy Parys, Agnieszki Potocznej, Dariusza Sankowskiego oraz Rafcia Stępniaka. Każdy z artystów do wystawy Wro Fashion Foto musiał wybrać tylko jedną fotografię spośród całej sesji zdjęciowej.

Po zakończeniu wydarzenia, wystawiane prace zostaną przekazane Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotrworową, która odda je na licytacje.


Autor: Oliwia Rybiałek
Zdjęcie: instagram