Dzień Kobiet zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji we Wrocławiu znaleźć będzie można miejsca i wydarzenia, które uczynią ten dzień jeszcze bardziej wyjątkowym.

Już za dwa dni święto, w którym panie pełnią kluczową rolę. Dzień Kobiet można też świętować oczywiście cały rok, ale  8 marca Wrocław przygotował dla wszystkich dam wiele atrakcji. Oto kilka z nich.

Kobieta zawsze jest w modzie

Kobieta, oprócz tego, że w modzie, powinna być też modna. Już w najbliższy piątek i sobotę zadbają o to sklepy Sugarfree i Cardio Bunny. Zorganizowane eventy i fit poczęstunki, a także profesjonalne konsultacje z trenerkami personalnymi. Dodatkowo będzie też opcja zobaczenia siebie w pełnym makijażu wykonanym przez wizażystkę Pro Academy School of Makeup. Kolejną zachętą może być obietnica prezentów, niespodzianek i wina musującego.
Innym, już stricte modowym wydarzeniem zaplanowanym na sobotę (9 marca) jest Vintage Market w Recepcji. To świetna okazja, by wszystkie panie odświeżyły swoje garderoby przed nadejściem wiosny. Niepowtarzalne oldschoolowe ubrania i modowe perełki. A z okazji Święta Kobiet pojawią się wyprzedaże, a także bony na zakupy, które można zdobyć, klikając tutaj.

Przez żołądek do serca

Promocje nie tylko w sklepach odzieżowych. Już 8 marca, podczas wizyty w Bubble Waffle, każda z Pań będzie mogła zjeść gofra za 10 złotych – pełny brzuch i pełny portfel jednocześnie! A jeśli marzy wam się deser z kawą, wystarczy, że dołożycie piątaka i wybierzecie się do Wuwa Cafe. Panna cotta, fondant czekoladowy, ciastka Architekta i wiele innych pyszności.
Warto wspomnieć o jeszcze jednej propozycji, co prawda droższej (jej koszt to 139 złotych za osobę), ale za to bardzo interesującej. Vertigo Jazz Club & Restaurant organizuje Warsztaty barmańskie tylko dla kobiet. Samodzielnie wykonane drinki pod okiem barmanki to nie tylko świetna zabawa, ale też przydatna wiedza. Wieczór umilą też zaserwowane przekąski, a także koncert Ladies Jazz, podczas którego usłyszymy przeboje największych piosenkarek światowej sceny, m.in. Niny Simone czy Billie Holiday.

Bycie kobietą to sztuka

Nie całujcie mnie w piersi, pocałujcie mnie w nos – to tytuł wydarzenia zorganizowanego przez Pawilon Czterech Kopuł z okazji Dnia Kobiet. Obejmuje ono oprowadzanie po stałej wystawie twórczości polskich artystek. Odkrywa ona niesforność malarek, performerek i rzeźbiarek na czele z Marią Jeremą czy Magdaleną Abakanowicz.
Dzień później na Stadionie Wrocław odbędzie się wystawa i wernisaż pod tytułem MY KOBIETY. Prezentowane prace oddają charakter sztuki współczesnej i emanują miłością. Wśród artystek, które pojawią się w Klubie Diamentowym zobaczymy m.in. Paulinę Burzyńską, Karolinę Pośpiech, Katarzynę Tomaszewską czy Małgorzatę Stanielewicz.
A jeśli macie ochotę na kino, Dzień Kobiet obchodzić będzie także Dolnośląskie Centrum Filmowe. W cenie 16 złotych wyświetlone zostaną dwa filmy o silnych, inspirujących kobietach: Trzy billboardy za Ebbing, Missouri oraz Mad Max: Na drodze gniewu.

Drogie Panie, z pewnością we Wrocławiu znajdziecie jeszcze wiele możliwości, by uczcić swoje święto. Życzymy Wam, żebyście obchodziły Dzień Kobiet przez cały rok.


Autor: Karolina Szachniewicz
Zdjęcie: Pexels