Pierwotnie obrzędy rytualne, teraz sztuka na ciele. Wszyscy miłośnicy tatuażów we Wrocławiu mogą świętować podczas Wrocław Tattoo Konwent 2019. Kilkuset artystów z Polski i Europy, pokazy i seminaria już w najbliższy weekend na miejskim stadionie.

Tatuaże pojawiały się na ludzkim ciele już od zarania dziejów. Występowały często wśród wodzów dawnych plemion i były swego rodzaju wyróżnieniem (za zabicie wroga). Wykonywano je kolorem niebieskim, w innych zaś kulturach znaczono nimi ważne osobistości, ale także niewolników lub skazańców. Wciąż zakazany jest w pewnych społecznościach religijnych

Współcześnie tatuaż coraz rzadziej kojarzony jest ze światem przestępczym. Teraz, bardziej postrzegany jako forma sztuki, może być manifestacją poglądów, zainteresowań lub po prostu zawierać walory estetyczne. Statystki wskazują, że częściej decydują się na niego mężczyźni, na ulicach można zaobserwować jednak rosnącą popularność takiego ozdabiania ciała u ludzi obu płci i w każdym wieku. Tatuaże przestają być tematem tabu.

Wrocław Tattoo Konwent 2019

To już 29. edycja największego w Polsce zjazdu związanego z tatuażem artystycznym.  Ósma odsłona Wrocław Tattoo Konwent 2019 to prawdziwy raj dla wszystkich, którzy postrzegają tzw. „dziary” jako formę sztuki. To świetna okazja, by zrobić pierwszy tatuaż, ale także sposobność zapełnienia wolnego miejsca na ciele czymś niepowtarzalnym. Podczas konwentu na Stadionie Wrocław pojawi się około 300 tatuatorów z kraju i zagranicy. Zostanie zorganizowany konkurs na Najlepszy tatuaż, akcja Dziarka w ciemno, a także otwarte seminarium prowadzone przez specjalistkę z Black Pearl Tattoo.

To jednak nie wszystko. Muzyka, wyjątkowe pokazy (np. burleski), samochody, wystawy i usługi barberskie. Całe wydarzenie jest przyjazne także dla dzieci – w specjalnie zorganizowanej strefie zajmą się nimi wykwalifikowani opiekunowie.
U partnerów Wrocław Tattoo Konwent 2019 będzie można zaopatrzyć się w kosmetyki, ubrania, wziąć udział w losowaniach, napić się piwa lub lemoniady. Dla tych, którzy zgłodnieją w trakcie weekendowego szaleństwa powstanie specjalny festiwal Food-trucków.

Organizację tegorocznego zjazdu wspierają również Otwarte klatki oraz Hip-hop Kemp Polska.


Kiedy? 25 – 26 maja, godz. 11.00 – 20.00
Gdzie? Stadion Wrocław
Bilety do kupienia tutaj


Autor: Karolina Szachniewicz
Zdjęcie: Facebook – oficjalna strona wydarzenia