Śląsk Wrocław jest coraz bliżej rozpoczęcia kolejnego sezonu Lotto Ekstraklasy. Trener Tadeusz Pawłowski razem z zawodnikami dokonuje ostatnich szlifów przed pierwszym meczem z Cracovią.

Po obozie przygotowawczym, kadra Śląska wydaje się być mocno obciążona treningami. Piłkarze przegrali sobotni mecz towarzyski z czeską SFC Opovą 1:2. Z pewnością nie było to najlepsze spotkanie w wykonaniu Trójkolorowych. Jak sami jednak przyznają, odpowiednia dyspozycja przyjdzie na pierwszy ligowy gwizdek.

Wynik w tym spotkaniu nie był najważniejszy. Nikt nie lubi przegrywać, my też nie. Nie jesteśmy zadowoleni, ale nie poddajemy się przed pierwszym meczem w sezonie. Na spokojnie przeanalizujemy to spotkanie z trenerem, by jeszcze lepiej się przygotować na stracie z Cracovią – mówi Mateusz Cholewiak, obrońca WKS-u Śląska Wrocław.

Drużyna po zeszłym sezonie przeszła gruntowne zmiany. Odeszło wielu zawodników, w tym Sito Riera i Mateusz Lewandowski. Do zespołu dołączyło też sporo nowych twarzy, wśród nich obrońca holenderskiego NEC Nijmegen – Wojciech Golla. W ostatnim sparingu, jako jedyny z nowych piłkarzy, dostał szansę od trenera, aby wyjść w pierwszej jedenastce. W defensywie prezentował dobry poziom, jednak z wyniku urazu po zderzeniu z bramkarzem – Jakubem Słowikiem, musiał opuścić boisko. Zawodnicy cały czas szukają wspólnego języka, zarówno na boisku, jak i poza nim. Obóz w Trzebnicy był dla nich pierwszym przetarciem.

Na wyjeździe mieliśmy tydzień, żeby się poznać. Zanim się zgramy, minie trochę czasu, ale atmosfera jest bardzo dobra – dodaje Cholewiak.

Przed wrocławskimi piłkarzami jeszcze jeden sprawdzian przed ligą. 15 lipca zmierzą się z Slovanem Liberec. Natomiast w najbliższy piątek – 13 lipca, na stadionie przy Oporowskiej odbędzie się oficjalna prezentacja zespołu na nadchodzący sezon Lotto Ekstraklasy.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcia: Ola Sopuch