Wrocławska Fontanna Multimedialna rozświetli się już 5 maja, otwierając sezon  letni 2018. Wcześniej, bo od 1 do 3 maja na terenie Pergoli i w Hali Stulecia odbędzie się kolejna edycja Festiwalu 3-Majówka.

Ruch, dźwięk, światło, woda

Sezon letni zainauguruje pokaz specjalny „Cztery żywioły”, który rozpocznie się o godzinie 22.00, w sobotę 5 maja. Aż do września  pokazy prezentowane będą  codziennie o pełnych godzinach od 10:00 do 21:00. (Do godziny 17:00  pokazy dzienne, po godz. 18:00 pokazy wieczorne.) Ostatni pokaz wieczorny w dni powszednie  rozpoczyna się o godz. 21:40.

Pokazy specjalne wyświetlane będą w soboty i niedziele oraz w wybrane dni świąteczne. Dokładny harmonogram znajduje się na stronie Hali Stulecia.

3-Majówka ponownie na Pergoli

Wodnym widowiskom towarzyszy muzyka klasyczna, współczesna, pop oraz ambitne. Usłyszeć będzie można np. „Taniec  z szablami” Chaczaturiana, tematy muzyczne Hansa Zimmera z filmu „Piraci z Karaibów” czy uwerturę Mozarta z „Wesela Figara”. Nie zabraknie też znanych już prezentacji takich, jak „Mikro & Makro Kosmos”, „Piękna i bestia” i „Marzenia”.

Początek  letniego sezonu 2018 łączy się również z dużym wydarzeniem plenerowym, jakie będzie miało miejsce w Hali Stulecia oraz na Pergoli . 3-Majówka po raz kolejny połączy miłośników  muzyki. Podczas festiwalu wystąpi wielu znanych artystów, m.in. Hunter, Lao Che, Vader, Coma, Organek, Kult, The Dumplings, Waglewski Fisz Emade, Kortez a także wielu innych.

Ze względu na odbywające się  na terenie Pergoli koncerty, plac wokół Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej  w dniach 1- 3 maja, zostanie ogrodzony, a wstęp możliwy będzie jedynie za okazaniem biletu.

Więcej informacji, wraz z mapą zmiany organizacji ruchu w tych dniach, można znaleźć na stronie organizatora.


Autor: Karolina Stachera
Zdjęcie: B. Sadowski/materiały organizatora