Do drużyny Volleyball Wrocław dołączyły kolejne dwie siatkarki. Pierwsza z nich to Roksana Wers, która do Wrocławia trafiła z Muszyny. Druga to Karolina Pancewicz, która do niedawna grała w drużynie juniorek Impela Wrocław.

Na przyjęciu obok Natalii Murek pojawi się doświadczona siatkarka – Roksana Wers. Przyjmująca w ostatnim sezonie grała w Polskim Cukrze Muszyniance Muszyna. W tym czasie zagrała w 83 meczach, zdobywając 672 punkty. Mocną stroną siatkarki jest zagrywka, którą zdobyła 82 asy serwisowe. Wers ma za sobą także występ na narodowej reprezentacji. Rok temu podczas mistrzostw Europy w Azerbejdżanie i Gruzji miała okazję wystąpić w biało – czerwonych barwach. Jak sama przyznaje, Wrocław to jej kolejny siatkarski przystanek. 

– Bardzo się cieszę ze mogę w tym sezonie reprezentować klub z Wrocławia. Wrocław to fantastyczne miasto, które zawsze we mnie wzbudzało zainteresowanie. Liczę na to, że zbudujemy poukładany zespół i będziemy walczyć wspólnie o każdy punkt do ligowej tabeli – powiedziała Roksana Wers.

Dla Karoliny Pancewicz nadchodzący sezon będzie debiutem na parkiecie Ligi Siatkówki Kobiet. Młoda libero do tej pory grała w młodzieżowych drużynach wrocławskich klubów. Na jej koncie znajduje się kilka poważnych osiągnięć takich jak wicemistrzostwo Polski kadetek, brązowy medal i wicemistrzostwo Polski juniorek, a także sukcesy w Licealiadzie. Jak poradzi sobie w najlepszej krajowej lidze?

– To na pewno będzie dla mnie wyzwanie – przeskok z siatkówki młodzieżowej do seniorskiej. Jestem jednak na to gotowa i zmotywowana do osiągnięcia kolejnych sukcesów. Wiem też, że będę mieć oparcie w sztabie szkoleniowym, który współpracował już z młodymi zawodniczkami. Razem powinniśmy wiele osiągnąć – mówi Karolina Pancewicz.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Instagram