Osoby, które zawsze chciały pójść do Escape Roomu i sprawdzić, czy to zabawa dla nich, teraz mają ku temu doskonałą okazję. Już w niedzielę – 10 marca odbędzie się pierwszy w historii wrocławski Dzień Escape Roomów. Każdy będzie miał szansę wejść do takiego pokoju… zupełnie za darmo. 

Escape Roomy od dawna cieszą się sporą popularnością. Ostatnio jednak przyciągnęły uwagę publiczną również ze względów panującego w nich bezpieczeństwa. To z kolei sprawiło, że zainteresowanie ludzi znacznie spadło. Dlatego właściciele wrocławskich Escape Roomów zamierzają pokazać wszystkim, że w ich pokojach jest nie tylko bezpiecznie, ale można się tam również dobrze bawić.

Wrocławski Dzień Escape Roomów

Pierwszy w historii wrocławski Dzień Escape Roomów zaplanowano na niedzielę 10 marca. Zabawa będzie polegała na tym, że na Facebooku wydarzenia oraz na powiązanych z nim stronach pojawią się konkursy, w których będzie można wygrać darmowe wejściówki do jednego z pokoi. W całej zabawie bierze udział aż 29 różnych escape roomów, co daje możliwość rozegrania około 200 gier w ciągu tego jednego dnia. Sam escape room rezerwuje się za pomocą specjalnego kodu, który otrzymamy na takiej wejściówce. Trzeba wpisać go na stronie wroclovescape.pl i zarezerwować konkretny pokój. Potem wystarczy już tylko zaprosić znajomych i razem spróbować wydostać się z zamkniętego pomieszczenia.

Czym jest Escape Room? 

Escape Room, albo inaczej pokój ucieczek i zagadek, jak sama nazwa wskazuje, jest to zamknięte pomieszczenie, z którego trzeba wyjść. Żeby to zrobić rozwiązuje się przeróżne zagadki tak długo, aż nie uzyska się klucza, tudzież kodu do zamka w drzwiach. Zabawa jednak nie polega tylko na tym, żeby wydostać się z pokoju. Zwykle bowiem Escape Roomy opowiadają również historię, która ma poniekąd wyjaśniać uczestnikom, dlaczego zostali zamknięci w danym pokoju oraz co się stanie, jeśli nie poradzą sobie z tym zadaniem. Dlatego też na rynku znajdziemy escape roomy utrzymane w klimacie horrorów, thrillerów, czy zwykłych zagadek kryminalnych.

Czego się spodziewać po Escape Roomie? 

Tu różnorodność jest już olbrzymia. O ile kiedyś większość pokoi wyglądała bardzo prosto i polegała na zwyczajnym wydostaniu się z pokoju, o tyle teraz w wielu z nich można się poczuć jak w prawdziwym filmie. Profesjonalna scenografia, ekrany, krótkie filmy, a czasem nawet prawdziwi aktorzy – na to wszystko można się natknąć we wrocławskich escape roomach. Co więcej, coś dla siebie znajdą nie tylko miłośnicy kryminałów. W ofercie wrocławskich pokoi zagadek można bowiem znaleźć też takie utrzymane w klimacie fantasy, bądź oparte na… opowieści o Harrym Potterze.

Historia Escape Roomów

Escape Roomu przywędrowały do nas z Azji, gdzie cieszą się wyjątkową popularnością. Na dobre zagościły w Budapeszcie, nazywanym również stolicą tego typu zabawy. Jeśli jednak chodzi o samą Polskę to właśnie Wrocław wyróżnia się pod względem liczby i jakości takich pokoi. To właśnie tu powstał pierwszy pokój zagadek w naszym kraju. Ze względu na to wszystko został on okrzyknięty Polską Stolicą Escape Roomów.


Autorka: Marta Ziółkowska
Zdjęcia: Facebook (WrocLovEscape, Fox O’Clock, House of Crime), Instagram