Wrocławski radny Krzysztof Szczerba przechodzi z Prawa i Sprawiedliwości do Klubu Radnych Rafała Dutkiewicza. Decyzja ta jest też wyrazem poparcia dla kandydatury Jacka Sutryka. 

O decyzji Krzysztof Szczerba poinformował podczas zwołanej w swoim biurze poselskim konferencji. Dzięki niej Klub Radnych stał się najliczniej reprezentowaną opcją w Radzie Miejskiej Wrocławia i posiada 14 członków. Tak swoją decyzję uzasadniał radny:

– Moje odejście z PiS jest przede wszystkim motywowane zagrożeniem, jakim może być dla Wrocławia ewentualna wygrana w wyborach prezydenckich Mirosławy Stachowiak-Różeckiej. Nie jest tajemnicą, że od dawna nie zgadzałem się z działaniami kandydatki PiS na prezydenta Wrocławia.

Radny mocno wyraził się o byłej koleżance partyjnej, mówiąc iż nie posiada cech charakteru i kompetencji, które pozwoliłyby jej na sprawne rządzenie miastem. Nie jest tajemnicą, że Krzysztof Szczerba nie zgadzał się z linią polityczną swojej partii. Decyzją jej prezesa, Jarosława Kaczyńskiego, został on bez klubu.

Jak w rozmowie z Marcinem Krzyżanowskim, sekretarzem wrocławskiego zarządu PiS ustaliła Polska Agencja Prasowa, radny nie pełni już żadnej funkcji w partii od 27 lipca. Wtedy to został pozbawiony członkostwa w zarządzie okręgowym PiS w rejonie wrocławskim.

Jednocześnie Krzysztof Szczerba publicznie popiera Jacka Sutryka – kandydata Koalicji Obywatelskiej. „Wiele jego elementów pokrywa się z moim osobistym programem” – powiedział radny.


Autor: Michał Mielnik via Interia