Mamy to! Czas szykować cekiny, brokat, muchy i… ciepłe czapki! Poznaliśmy plan wyjątkowej, sylwestrowej nocy na wrocławskim Rynku. Sylwester 2019 stoi pod znakiem niespodzianek, zaskoczeń, przełomów! Łączy, nie dzieli, zaprasza wszystkich, bez wyjątków. Kolejny rok z rzędu powitamy we Wrocławiu Nowy Rok pod hasłem #WrocławRecpect.

Punktualnie o godz. 20 wystartuje ogromna impreza prowadzona i reżyserowana przez Pawła Gołębskiego. Na scenie wystąpią, między innymi: Ewa Farna, Kamil Bednarek, DJ Gambit, Sound’n’Guns czy Wrocław Respect Choir. I to nikogo nie dziwi, spodziewaliśmy się fenomenalnego składu na scenie. Co więc w 2019 roku będzie tak wyjątkowe? Wśród gwiazd zobaczymy wyłonionych na castingach artystów z niepełnosprawnościami. Całe wydarzenie będzie tłumaczone na język migowy, to ewenement w skali świata. Pod sceną organizatorzy przygotują specjalne miejsce dla osób poruszających się na wózkach. Równość, jedność i radość z wejścia w Nowy Rok!

Chwilę przed północą sylwestrowi goście wspólnie wykonają choreografię w języku migowym. Będą życzyć „sobie i wam by nas było stać na święty spokój, szczęścia ile się da, miłości w brud, mądrych ludzi wokół” – czyli przebój Katarzyny Nosowskiej z tegorocznego Męskiego Grania – do tego roztańczy się wrocławski Rynek. I za jasny będzie księżyc, by dało się spać, z pewnością tak będzie, idąc śladami tekstu owej piosenki.

Minutę przed północą na scenie pojawi się osobowość i gwiazda, która odliczy z publicznością ostatnie 10 sekund 2019 roku i spektakularnie wprowadzi w Nowy Rok. Będzie to Renata Mauer-Różańska, dwukrotna złota medalistka olimpijska. Jej obecność to zapowiedź wielkiego, sportowego wydarzenia, czyli mistrzostw Europy w strzelectwie sportowym, które odbędą się w 2020 roku we Wrocławiu. W niebo wyfruną kolorowe konfetti, kula disco zawiśnie nad głowami, spektakularnie, a bez fajerwerków. Kolejny rok #WrocławNieStrzela.

Już w nowym, 2020, roku zespół Sound’n’Guns, wspólnie z ponad setką wrocławian, wykona na scenie znany, wzruszający utwór „I Want To Know What Love Is”. To symbol jedności między wszystkimi uczestnikami sylwestrowej nocy. Słyszącymi, niesłyszącymi, jeżdżącymi na wózkach, posługującymi się językiem migowym i tymi, którzy go nie znają. Dla wszystkich, bez wyjątku. Chcę wiedzieć czym jest miłość i chcę, żebyś mi to pokazał – słowa nie są niezbędne do tego, by pokazać, że wszyscy jesteśmy tacy sami, a w tym dniu – szczęśliwi, że kolejny rok pełen wyzwań stanie się wtedy już faktem.

Wrocław jako miasto stu mostów, poprzez sztuki audiowizualne, wplecie ich motyw w przebieg imprezy. Będzie to jednocześnie symbol, jeśli coś nas dzieli, zawsze można zbudować most, pomost, kładkę i… gotowe!

Mam nadzieję, że zobaczymy się na miejscu! Paweł Gołębiewski zapowiada, że wrocławska impreza będzie wyglądała jeszcze lepiej niż Sylwester na Times Square w Nowym Jorku. Adres i datę znacie, chodźcie, stwórzmy razem legendę wrocławskiego Sylwestra.

Aha, tańczyć każdy może – został jeszcze miesiąc na nauczenie się choreografii. Powodzenia!


Autorka: Karolina Augustyn

Wideo dostępne na oficjalnym wdarzeniu Sylwester 2019 Wrocław Respect na Facebooku