Jak pomóc potrzebującym dzieciom i przy okazji samemu zrobić sobie mały prezent? Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci zaprasza od piątku do poniedziałku do Kina Nowe Horyzonty. Na korytarzu powstanie tam wielki kiermasz, a dochód ze sprzedaży książek trafi na konto fundacji.

Akcja odbywa się regularnie co kilka miesięcy, ale tym razem zapowiedziano ją pod nieco zmienioną nazwą. Kiermasz rozpoczyna się w dzień kobiet – prośba ze sloganu kierowana jest więc do pani, a nie jak do tej pory – pana. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych. Okazuje się, że będzie w czym wybierać:

– Zazwyczaj prosiliśmy chętnych, by dzielili się swoimi książkami i przynosili je do siedziby fundacji. Później trafiały na kiermasz. Tym razem jest inaczej – mówi Magdalena Sysło z fundacji. – Mamy już tyle egzemplarzy, że prosimy o śledzenie kolejnych edycji akcji i ewentualne oddawanie książek przy okazji kolejnych takich wydarzeń. 

Jak pokazała poprzednia edycja, zainteresowanie taką formą pomocy jest ogromne. W trakcie przedświątecznej edycji „Kup Pan Książkę” zebrano aż 32 tysiące złotych. Tym razem może być podobnie. Pieniądze z kiermaszu zostaną przeznaczone na cele statutowe fundacji, m.in. zakup materiałów medycznych.

08.03. piątek w godz. od 17.00-21.00
09.03. sobota w godz. od 11.00-21.00
10.03. niedziela w godz. od 11.00-21.00
11.03. poniedziałek godz. od 17.00-21.00

Więcej informacji o wydarzeniu na facebooku.


Autor: Marcin Obłoza
Zdjęcie: pixabay