Już niedługo kamienice we Wrocławiu czeka remont! Budynki nie tylko będą cieszyć oko, ale dzięki ociepleniu elewacji ich stan znacznie się poprawi.

Budynki przy ul. Mierniczej 9, Zgodnej 21, Chrobrego 11 i 18, 24 i 26 oraz Powstańców Wielkopolskich 7 niebawem przejdą remont. Najbardziej jednak poprawi się stan nadodrzańskich, historycznych kamienic przy ul. Jagiellończyka 2, 24 i 26. Wybudowane w 1900 r., zawierają głównie mieszkania komunalne.
Całe przedsięwzięcie uda się dzięki dofinansowaniu samorządu województwa dolnośląskiego opiewającym na kwotę ok. 2,5 miliona złotych. Rewitalizacja znacznie poprawi atrakcyjność okolicy, co pozytywnie wpłynie na lokalną przedsiębiorczość. Wzrośnie także komfort życia mieszkańców, ich poczucie bezpieczeństwa, a co za tym idzie zadowolenie.

– Rewitalizacja wrocławskich kamienic to nie tylko ich nowy, piękny wygląd. Budynki zostaną również docieplone, a balkony wyremontowane. Dzięki temu dla mieszkańców będzie bezpieczniej, ale również taniej, bo z pewnością zmniejszą się rachunki za ogrzewanie. Jednocześnie to kolejny krok w walce z wrocławskim smogiem. Cieszę się, że wspólnoty mieszkaniowe sięgają po unijne środki, którymi dysponuje samorząd województwa –  mówi Jerzy Michalak, członek zarządu województwa.

Prace zostaną zakończone w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Duże zmiany czekają też kamienice w Legnicy i Jeleniej Górze.


Autor: Karolina Szachniewicz
Zdjęcie: mat.pras.