Kolejny sukces podopiecznych Macieja Zaremby. Koszykarki UWr u siebie wygrały mecz z Akademią Wojsk Lądowych 64:47. Świetna dyspozycja w obronie i ataku, mniej strat niż w poprzednich meczach, a także dobre zagrania drużyny UWr – wszystko to sprawiło, że dziewczyny wygrały po raz czwarty z rzędu!

Początek meczu był trochę nerwowy w wykonaniu gospodarzy. UWr zaliczył kilka strat i fauli, a zespół AWL, z Joanną Jachyniak na czele, konsekwentnie zdobywał punkty i wysunął się na kilkupunktowe prowadzenie. Jednak koszykarki UWr starały się gonić przeciwnika. Ostatecznie kwarta skończyła się wynikiem 16:22.

Następna część spotkania należała już wyłącznie do dziewczyn z Uniwerku. Na początku kwarty kilka punktów zdobyła debiutująca Magdalena Walas. AWL w tym czasie wyraźnie zdekoncentrowany, nie trafiał do kosza. Magdalena Jarecka (UWr) popisała się pięknym rzutem za 3 pkt., a Patrycja Łojek (UWr) i Anna Roguszka (UWr) były nie do zatrzymania pod koszem. UWr nie tylko odrobił straty, ale wyszedł na prowadzenie 33:31.

W trzeciej kwarcie widoczna była przewaga gospodarzy. Koszykarki UWr mocno grały w obronie, przez co zespół gości miał dużo strat i słabą skuteczność w ataku. Poza tym Łojek i Roguszka skutecznie rzucały „trójki”, a przewaga UWr urosła do 14-stu punktów po zakończeniu kwarty.

Ostatnie 10 minut przebiegało podobnie jak druga i trzecia kwarta. UWr skutecznie atakował i dobrze się bronił, zbierał też dużo z deski. AWL próbował nadrabiać, ich zawodniczka Aleksandra Mioduszewska trafiła za 3 pkt., jednak różnica była zbyt duża. Mecz wynikiem 64:47 wygrały podopieczne Macieja Zaremby!

Był to ostatni mecz UWr w tym roku, do tej pory wygrały wszystkie spotkania. Następne  czeka zespół dopiero w styczniu, wtedy będą grać z Politechniką Wrocławską.

UWr – AWL 64:47 (16:22, 17:9, 16:4, 15:12)

UWr: Roguszka 19, Jarecka 17, Łojek 16, Walas 8, Korfanty 2, Fusaro 2, Jabłońska, Brankiewicz, Skórka, Kycia

AWL: Jachyniak 20, Mioduszewska 9, Madej 8,  Piekarska 7, Wysocka 7, Ludwiczek, Tulkawska, Wyleżoł