W ostatnim spotkaniu na własnym stadionie Śląsk Wrocław podejmie Piasta Gliwice. Dla piłkarzy Waldemara Fornalika będzie to walka o utrzymanie w LOTTO Ekstraklasie. Jednak zawodnicy Śląska, którzy aktualnie są w dobrej formie, nie mają zamiaru dać za wygraną.

Śląsk Wrocław od sześciu meczów nie doznał porażki. Zawodnicy Tadeusza Pawłowskiego są aktualnie w dobrej dyspozycji i mimo tego, że sezon dobiega końca, z optymizmem patrzą w przyszłość.

– Żałujemy, że kończy się ten sezon, bo w ostatnim meczach zdobywamy komplet punktów. Jest to promyczek nadziei na kolejny sezon. Jeśli dobrze zakończymy ten etap i przepracujemy okres przygotowawczy, to będziemy w stanie powalczyć o znacznie wyższe cele – mówi Jakub Kosecki, pomocnik Śląska.

Jednak zanim to nastąpi, wrocławian czeka sobotni mecz z Piatem Gliwice, nad którym rozciąga się widmo spadku. Zawodnicy Śląska, którzy zapewnili sobie już utrzymanie w LOTTO Ekstraklasie, nie mają jednak zamiaru zrezygnować z walki o kolejne punkty. Są zmotywowani, aby wygrać.

– To nie będzie mecz o nic. My w każdym spotkaniu walczymy o uwagę kibiców oraz wygraną. Jesteśmy w stu procentach zmobilizowani i chcemy wygrać. Pomimo tego złego sezonu chcemy, żeby kibice mogli nas oklaskiwać po meczu – dodaje skrzydłowy Wojskowych.

Być może w składzie drużyny Śląska ponownie zobaczymy młodych zawodników. Trener Pawłowski daje im szansę, jednak jak twierdzi, nie chodzi o to, by zawodnik mógł się ograć.

– Wystawiamy najlepszy zespół, na jaki nas stać. Jeśli młody piłkarz zasługuje na szansę to ją dostaje. To proste. Mamy na uwadze młodych zawodników, którzy walczą teraz w Centralnej Lidze Juniorów. Będę starał się im pomóc – mówi Tadeusz Pawłowski, trener WKS-u.

Ważną informacją jest fakt, że wszyscy piłkarza, włącznie z Mariuszem Pawelcem, są zdrowi i będą do dyspozycji trenera Śląska. Sobotni mecz rozpocznie się o godzinie 15:30 na Stadionie Wrocław. Warto dodać, że właśnie wtedy odbędzie się próba pobicia rekordu udziału osób z niepełnosprawnościami w meczu piłki nożnej. Wydarzenie organizowane jest w ramach ogólnopolskiej akcji Tydzień Bez Barier.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Krystyna Pączkowska / WKS Śląsk Wrocław