Jednym z warunków postawionych przez miasto było prowadzenie punktu informacyjnego. Wśród ofert był punkt ksero oraz bar mleczny. Wygrała kawiarnia.

Każdy gość WuWa Cafe może otrzymać za darmo mapkę oraz publikację informacyjną na temat osiedla. O historii tego miejsca pisaliśmy TUTAJ.

W dniu otwarcia w lokalu sprzedano około pięciuset kaw. Dzień później dwieście. W lokalu serwowana jest pochodząca z palarni Cafe Targowa ziarnista kawa z ekspresu, ciasta oraz przekąski. W przyszłości menu ma wzbogacić się o kolejne pozycje- zarówno napojów jak i przekąsek.

Każdy mieszkaniec osiedla WuWa otrzymuje kartę uprawniającą go do dwudziestoprocentowej zniżki na wszystkie produkty. Właściciele mają w planach wprowadzenie zniżek dla studentów. Przygotowywane są też karty, na które będzie można zbierać pieczątki za zakup kawy. Sześć pieczątek to darmowa kawa.

Na Walentynki przygotowano konkurs. Każda para, która od czwartku do niedzieli kupi dwie kawy i dwa ciasta weźmie udział w losowaniu nagród. Będą to dwie ręcznie wykonane wełniane czapki oraz dwie filiżanki z logiem kawiarki. W marcu w WuWa Cafe ma się odbyć spotkanie mieszkańców osiedla z kobietą, która wcześniej prowadziła zakład fryzjerski znajdujący się w obecnej kawiarni. W planach są też kolejne wydarzenia kulturalne, związane z historią osiedla.


Autor: Hubert Szczypek
Zdjęcia: Hubert Szczypek