Mimo że nowe stroje meczowe piłkarskiego Śląska Wrocław miały być zaprezentowane dopiero w środę, 12 lipca, to w internecie pojawił się już projekt domowej koszulki. Co więcej, to wzór potwierdzony przez Ekstraklasę. Nowa „meczówka” WKS-u przypomina o  świętowanym w tym roku siedemdziesięcioleciu klubu.

To już trzeci strój z rzędu wyprodukowany przez niemiecki koncern Adidas. Nowością jest kolor złoty, który uzupełnia dwa odcienie zieleni. Uwagę przykuwa nowy, jubileuszowy herb Śląska, również utrzymany w złotej tonacji. Projekt jest oficjalny – pojawia się bowiem na jednej ze stron zarządzanych przez Ekstraklasę.

Oficjalny debiut nowych, rocznicowych strojów Śląska Wrocław, odbędzie się w trakcie prezentacji I drużyny, już w najbliższą środę. Początek atrakcji na stadionie przy Oporowskiej od godziny 15. Zespół, wraz z nowymi nabytkami klubu – m.in. Jakubem Koseckim czy Arkadiuszem Piechem – pojawi się o godzinie 21. Co ciekawe, plakat promujący wydarzenie jest utrzymany w stylistyce nowej „meczówki”:

źr. projektu koszulki: fantasy.ekstraklasa.tv

źr. plakatu: facebook.com/slaskwroclawpl

___________________________________________________________________________________

Autor: Marcin Obłoza