Piłkarki AZS-u od początku bieżących rozgrywek ligowych miały dużo problemów z kompletowaniem punktów, jednak rundę jesienną kończą zwycięstwem! W piątek wrocławianki pokonały u siebie LUKS Sportową Czwórkę Radom 2:1.

W spotkaniu 14. kolejki podopieczne Dawida Gomoli miały za zadanie zrehabilitować się po słabych wynikach z poprzednich meczów (dziesięć porażek, dwa remisy i tylko jedno zwycięstwo). I plan wykonały. Szybko objęły prowadzenie – w 19. minucie bramkarkę gości pokonała Czudecka, a jeszcze przed przerwą wynik na 2:0 podwyższyła rozgrywająca dobry mecz Wróblewska. Radomianki również stworzyły sobie szanse, chociaż defensywa AZS-u spisywała się solidnie. Piłkarkom Czwórki dopiero w 70. minucie udało się strzelić gola kontaktowego – piłkę do bramki wrocławianek skierowała Szuba. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Mimo trzech punktów, AZS nadal zajmuje ostatnie, 12. miejsce, ze stratą jednego oczka do zajmującej niezagrożoną spadkiem, 10. lokatę, Sportowej Czwórki. Dla piłkarek z Wrocławia to koniec zmagań ligowych w tym roku, ale 29 listopada czeka je jeszcze mecz 1/8 finału Pucharu Polski z GKS-em Katowice.

AZS Wrocław – Sportowa Czwórka Radom 2:1
19′ Czudecka, 34′ Wróblewska – 70′ Szuba

AZS: Sapor – Olszewska, Bączek, Maskiewicz, Hnatów (89 Kufel), Korda, Iwaśko, Wróblewska, Kwapisz (59 Turkiewicz), Kaim (78 Kowalska), Czudecka

Czwórka: Snopczyńska – Szymczyk (46 Kołek), Chrzanowska (85 Wicik), Stasikowska, Szydło (46 Płóciennik), Mućka, Stefańska, Tracz, Rosińska, Sobczak (46 Zielińska), Szuba

Autor: Dominika Wręczycka