Został tydzień do świąt, a wy nadal nie macie pomysłu na prezent? Przygotowane w rezerwie skarpety dla wujka możecie zostawić w szufladzie, bo mamy dla was kilka kreatywnych i ciekawych pomysłów, które na pewno wywołają uśmiech na twarzy. Do dzieła!

Dobry prezent to nie taki, który kosztuje fortunę tylko ten wyczarowany za przysłowiowego grosza. Nie wystarczy pożyczyć „wesołych”, a do ręki wcisnąć pierwszy lepszy gadżet. Potrzeba naprawdę niewiele, żeby obdarować kogoś z dawką dobrego humoru i smaku, a przy okazji pokazać, że nie jest to kolejna powtarzająca się co roku historia. Chcesz zaskoczyć kogoś bliskiego? Skorzystaj z naszych pomysłów na wyjątkowe prezenty.


1. Własnoręcznie zrobiony album na zdjęcia

Wystarczy duży zeszyt A4 w twardej okładce z białymi kartkami, kolorowy papier ozdobny i elementy do dekoracji. Szkoda czasu na kopiowanie sklepowych schematów, skoro zaledwie w ciągu godziny można wyczarować niepowtarzalny album. Doklejenie na pierwszych stronach cennych fotografii z pewnością spodoba się miłośnikom kolekcjonowania wspomnień, które będą mogli dalej uzupełniać.

Koszt: 15-20 zł

prezent świąteczny


2. Talony niespodzianki

Humoru nigdy za wiele, a własnoręcznie zrobione talony z instrukcją obsługi zaskoczą każdego bliskiego. Wystarczy na kolorowych karteczkach wypisać kilkanaście pomysłów na miłe spędzenie czasu wolnego, które osoba obdarowana będzie mogła wykorzystać w dowolnym czasie. Może to być talon na wyjście do kina na wybrany film, talon na darmowy masaż lub talon na romantyczną kolację. Realizacja pomysłu zależy od osoby, która sprezentowała magiczne kupony. Trzeba liczyć się z tym, że przez kilkanaście kolejnych kolejek losowania będziemy zmuszeni spełniać zachcianki osoby obdarowanej, ale to świetna zabawa na wspólne spędzenie czasu i odrobinę szaleństwa.

Koszt: 7-10zł


3. Płyta z niezwykłymi piosenkami

Nagranie utworów muzycznych, które lubi druga osoba wydaje się zbyt proste. Stworzenie playlisty piosenek z opisem, w których wyrazimy dlaczego dana osoba jest nam bliska będzie strzałem w dziesiątkę. Wystarczy stworzyć płytę niespodziankę i dołączyć do niej na ozdobnym papierze opis. To świetna opcja dla fanów niespodzianek.

Koszt: 5-10zł


4. Dekupaż

Nic tak nie zachwyca jak pięknie udekorowane wazony, pudełka lub drewniane skrzynki. Z łatwością można wykonać domowy dekupaż, do którego potrzebna jest farba akrylowa, serwetki, klej, pędzle i pojemnik, który chcemy przyozdobić. Cierpliwości wymaga jedynie wysychanie nałożonej warstwy akrylu maksymalnie przez dwa dni.

Koszt: 30-40zł

prezent świąteczny


5. Zestaw dla zmarzlucha

Zimowy okres najchętniej spędzilibyśmy w łóżku z ciepłym napojem. Jeśli chcecie obdarować kogoś bliskiego odrobiną ciepła, wystarczy koszyk wypełniony kocem, kubkiem i opakowaniem kakao. Jeśli dorzucimy do tego napisany przez nas list, w którym wyrazimy naszą sympatię do drugiej osoby, będzie to przyjemny sposób na umilenie śnieżnych wieczorów.

Koszt: 30-50zł


6. Nagrania na specjalne okazje

Prezent, który wyrażać będzie nie tylko naszą kreatywność, ale sprawi, że druga osoba poczuje się wyjątkowo. Wystarczy nagrać kilka krótkich filmików na różne okazje, w których pocieszymy bądź zmotywujemy daną osobę. Najważniejsze jest, że będzie ona mogła obejrzeć je tylko wtedy, gdy nastąpi wymieniony w opisie moment w jej życiu. Nieważne czy będzie to pierwsza miłość, zły humor, obrona pracy licencjackiej czy wyjazd na wymarzone wakacje. Musimy wykazać się tutaj znajomością drugiej osoby, jej planów na przyszłość i pasji. Ale czy to nie piękny moment, gdy za kilka lat lub miesięcy będziemy mogli po raz pierwszy zobaczyć coś, co zostało nagrane specjalnie dla nas?

Koszt: 6-10zł


7. Słoik dla łasucha

Słodycze to zawsze sprawdzony sposób na prezent, wszystko zależy od tego w jaki sposób je wręczymy. Żeby nie wypaść zbyt banalnie warto pomyśleć nad oprawą. Ciasteczka i cukierki można włożyć do słoiczka z kolorową wstążką. Z pewnością zrobi to lepsze wrażenie niż zwykła zapakowana czekolada.

Koszt: 10-30zł

prezent świąteczny

Pamiętajcie, że liczy się wasza kreatywność. Im więcej serca włożycie w prezent, tym bardziej wyróżni się na tle innych. Sprawcie, aby wasi bliscy poczuli się wyjątkowo.

 


Autor: Adrianna Świątkowska
Zdjęcia: Dominika Trzaska, Adrianna Świątkowska