Najlepsze piłkarskie reprezentacje już za kilka dni rozpoczną zmagania w mistrzostwach świata. Codziennie oczy milionów kibiców zgromadzonych na 12 arenach i przed telewizorami będą śledzić rywalizację na rosyjskich boiskach. Czy Hiszpanie powrócą na tron? Na to nie chcą pozwolić stęsknieni za smakiem triumfu Brazylijczycy oraz Francuzi, podrażnieni porażką w finale EURO 2016 z Portugalią. Nie wspominając o pewnych swego obrońcach tytułu, czyli reprezentacji Niemiec.

Abyście mogli dobrze przygotować się na wielkie piłkarskie święto, mamy dla Was “Skarb Kibica”. Znajdziecie tutaj wszystko, co potrzebne fanowi piłki nożnej. Przede wszystkim opisy każdej drużyny z wyszczególnieniem największych gwiazd. Na wielbicieli statystyk czekają szczegółowo spisane kadry wszystkich reprezentacji. Ponadto, możecie przeczytać o wielkich nieobecnych tych mistrzostw – niezakwalifikowanych reprezentacjach, oraz świetnych zawodnikach, którzy ostatecznie nie znaleźli się w kadrach swoich reprezentacji.

Nie mogło zabraknąć również obszernego artykułu poświęconego biało – czerwonym. W tym roku, atmosfera oczekiwania jest inna niż w przypadku turnieju w Brazylii czy RPA. Po 12 latach nieobecności reprezentacja Polski w pięknym stylu wraca na najważniejszą piłkarską imprezę. Z tej okazji opisujemy drogę reprezentacji Polski na mundial w Rosji i z nutką nostalgii wspominamy historię występów Polaków, na czele z Mistrzostwami Świata RFN ‘74 oraz równie udanym turniejem w Hiszpanii, pod wodzą Antoniego Piechniczka. Pora jednak napisać nową, oby równie piękną kartę w historii polskiego futbolu. Jaki skład wybierze Adam Nawałka na mecz z Senegalem? Jak daleko są w stanie zajść biało – czerwoni? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w “Skarbie Kibica”.

Atmosfera oczekiwania jest inna – można by powiedzieć wyjątkowa – również z innego powodu. Nigdy wcześniej nasza 18 – osobowa grupa złożona z sympatyków różnych sportów, nie pracowała razem nad podobnym projektem. Nagle, ilość występów reprezentacyjnych kadrowiczów Iranu staje się na dłuższą chwilę tematem numer 1, a pół wieczoru spędzamy na poszukiwaniu odpowiednich zdjęć zawodników i trenera Maroka. Doświadczyliśmy wówczas, że piłka nożna jest piękna właśnie w swojej różnorodności, podobnie jak ludzie. Nieraz spieraliśmy się o taki czy inny szczegół, ucząc się trudnej sztuki pracy w grupie. Cieszę się, że dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się stworzyć wartościowy “Skarb Kibica”. Serdecznie dziękuję każdemu z osobna, a Czytelników w imieniu całej redakcji zapraszam do lektury.

Dominik Mazur
redaktor naczelny “Skarbu Kibica”