Siema! Jak co roku to powitanie nabiera szczególnego wydźwięku, kiedy miliony Polaków jednoczą się, by pomóc tym najbardziej potrzebującym opieki medycznej. A pomóc można na wiele sposobów. Jednym z nich jest wylicytowanie wartościowych i wyjątkowych przedmiotów niedostępnych nigdzie indziej. Zebraliśmy dla was najciekawsze oferty z aukcji WOŚPu.

Najpopularniejszy polski portal aukcyjny, allegro, już od 17 lat wspiera WOŚP, a od czterech prowadzi akcję #rzeczyodserca. Z tej okazji każdy, kto chce pomóc tegorocznym podopiecznym Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, może wygenerować licytację, z której środki zostaną przeznaczone na aktualny cel.

Przykład idzie z góry i to aukcje z celebrytami oraz gwiazdami sportu są gwoździem programu. Nie inaczej będzie w tym roku, gdzie swoje rzeczy oraz wydarzenia oferują ludzie popularni zarówno w telewizji, jak i w internecie. Poza typowymi aukcjami, jak licytacje okolicznościowych monet i kalendarzy, przygotowano kilka niecodziennych przedmiotów.

Dla fanów samochodów

Niezależnie od tego, czy lubicie celebrytów, czy też nie, jedno trzeba im przyznać – niektórzy wożą się naprawdę niecodziennymi brykami. W tym roku niecodzienne samochody mamy aż dwa – pierwszy z nich to FSO Polonez z roku 1997 Filipa Chajzera. Prezenter TVNu odświeżył nieco swój model w wersji Caro, wymieniając m.in. fotele i z pomocą folii sprawił, że pojazd przypomina nieco resoraka. Do kompletu dochodzi niski przebieg – zaledwie 5000 kilometrów. To wszystko sprawia, że jest to model kolekcjonerski.

Mniej popularnym, choć nie mniej ciekawym autem, jest urodzinowy Daewoo Matiz Doroty Rabczewskiej (Dody). Po 33. urodzinach piosenkarki wystylizowanych na modłę Alicji z Krainy Czarów pozostało auto, które wyglądem imituje powieściowego kota z Cheshire. Poza walorami estetycznymi jest też funkcjonalne – posiada 5 drzwi oraz klimatyzację. Niecodzienne malowanie na pewno wyróżni jego właściciela, a w momencie pisania tego artykułu cena to zaledwie 3200 złotych.

Na fanów motoryzacji czekają też inne atrakcje. Ci, którzy lubią poczuć adrenalinę, mogą wykupić kartę Hardcore na podwrocławski Pixer Ring. Umożliwia ona nielimitowany dostęp do wszystkich atrakcji podwrocławskiego toru, w tym do korzystania z samochodów oraz brania udziału w różnych imprezach oraz wyścigach. Tymczasem UPS zaprasza na imprezę Ferrari Challenge w charakterze VIPa. W programie przejazd w samochodzie Ferrari ze znanym kierowcą, zwiedzanie garaży oraz nieznane atrakcje z loży VIP. W cenę wliczony jest przelot i zakwaterowanie. Nie brakuje też ekskluzywnych przejazdów, jak chociażby jazda 800-konną Ultimą GTR z Jerzym Dziewulskim (w Europie są tylko dwa takie samochody).

Moda prezydencka

W tym roku pod młotek pójdą też unikalne części garderoby. Najciekawiej prezentuje się komplet wizytowy Agaty Kornhauser-Dudy, w którym przyjmowała Melanię Trump podczas wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce. Wyrazisty róż na pewno przyciągnie uwagę podczas wizyt, a klasyczny krój doda szyku i elegancji podczas przeróżnych spotkań.

Fanów nie tylko ubioru, ale i mody jako takiej ucieszy możliwość spędzenia wieczoru albo zjedzenia lunchu z założycielką domu mody La Mania, Joanną Przetakiewicz. Obecna dyrektor kreatywna może się z kimś z was spotkać w Warszawie lub w Londynie. Na pewno warto byłoby ją wypytać o najnowsze trendy i zabłysnąć na salonach niecodzienną kreacją.

Dla fanów mniej oficjalnego ubioru także znajdą się ciekawe rzeczy. Zwiewna sukienka Renaty Kaczoruk, w której to wystąpiła w reklamie Play na ten moment do nabycia jest za nieco ponad 1100 złotych. Można poczuć się niczym Jurek Owsiak i przywdziać jego czerwone glany z 25. finału, które zdaniem organizatora zbiórki świetnie leżą i nie obcierają. Problemem może być tylko wymiar buta – ale nawet jeśli wasza stopa nie ma rozmiaru 43, możecie dołożyć się do zbiórki i pomóc noworodkom. Jeśli jednak chcecie kupić jakieś akcesorium modowe i nie bać się o rozmiar, to możecie zainteresować się kapeluszem Marcina Prokopa, który przejechał z nim pół Ameryki. Zapewne i tak jest za duży, więc co za różnica, czy o jeden, czy dwa rozmiary.

Dla prawdziwych fanów muzyki

Nie lada okazją dla wszystkich fanów zespołu Scorpions. Na jednym zdjęciu podpisali się wszyscy członkowie legendarnej formacji. Co więcej, nie zabrakło też podpisu Jurka Owsiaka, a także certyfikatu autentyczności.

Jeszcze większą atrakcją, i jak na razie wycenianą najdrożej, jest gitara Slasha. Legenda Guns ‚n’ Roses powierzyła swoje wiosło Szymonowi Chwaliszowi, który miał zająć się jej profesjonalnym wykończeniem. Sam Slash był zachwycony jej wykonaniem, ale jeszcze bardziej tym, że może ona pomóc w szczytnym celu, dlatego powierzył ją WOŚPowi. Gitara jest dopasowana i nastrojona pod styl gry Slasha, więc nic tylko brać i grać. W tym momencie cena na licytacji wynosi ponad 30 tysięcy złotych i rośnie.

Artyści od lat aktywnie angażują się w pomoc orkiestrze. Nie inaczej jest w tym roku, gdzie można wylicytować płytę piano.pl Doroty Miśkiewicz z podpisami najwybitniejszych polskich pianistów. Muniek Staszczyk przygotował garść gadżetów dla fanów zespołu T.Love, w tym swoje rozpoznawalne okulary. Fokus i Rahim dorzucają JBL Boomboxa z teledysku Z buta w drzwi promującego ich najnowszą płytę, która razem z autografami pojawi się w zestawie.

Dużo innego, dużo dobrego

Na stronie allegro znajduje się cały szereg rozmaitych aukcji i akcji, od koszulek ulubionych zespołów po możliwość treningu jazdy konno. Pełną listę możecie sprawdzić tutaj. My zaproponujemy wam tylko kilka z nich.

Kto z was nie chciałby bowiem spalić  oprawić w ramkę scenariusza kasowego hitu polskiego kina, jakim jest Botoks? Możecie to zrobić za co najmniej 1500 zł. Fanów innego polskiego hitu sprzed lad, komedii Lejdis ucieszy opcja spędzenia „sylwestra” z aktorkami. Co więcej, nie będzie to kolidować z waszymi noworocznymi planami, bo sylwester odbędzie się w… sierpniu.

Koleje Dolnośląskie oferują szereg możliwości. Można nazwać pojazd tak, jak ma się na to ochotę, można też przejechać się jednym z pociągów w kabinie maszynisty. Jest też możliwość nazwania całej trasy, więc jeśli tylko ktoś z was posiada trochę gotówki, to wizytę w rodzinnych stronach może nazwać powrotem do domu. 

Dla każdego, kto chce zobaczyć działanie mediów od podszewki, proponujemy współprowadzenie poranka w radiu Eska do spółki z Jankesem i zakręconą ekipą. Dla tych lubiących mocne brzmienie zarezerwowano miejsce przy porannej audycji w Eska Rock. Swój poranek realizuje też Rock Radio z Piotrem Kędzierskim, gdzie od 6 do 9 będziecie mogli aktywnie prowadzić audycję.

Ciekawych aukcji jest ogrom i nie sposób je wszystkie zaprezentować. Na wszystkie możecie mieć oko za pośrednictwem strony rzeczyodserca.pl

 


Autor: Michał Mielnik