Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka, ale to jednak kot jest jego królem i panem. Dostojne, delikatne i wyniosłe stworzenia czy małe puchate przytulanki? Na Wystawie Kotów Rasowych nie zabraknie żadnego z nich.

Nowy miesiąc rozpocznie się kocim weekendem — już 3 i 4 marca w Hali Stulecia miłośnicy tych zwierząt domowych będą mogli przenieść się do prawdziwego raju. Organizatorzy proponują osobom zainteresowanym show z udziałem kilku ras kotów — w sobotę zobaczyć będzie można niesamowite norweskie koty leśne  urodzonych łowców, którzy według legendy towarzyszyli samym Wikingom w ich dalekich podróżach. Nie zabraknie z drugiej strony również delikatnych i towarzyskich kotów brytyjskich krótkowłosych o przenikliwych złocistych oczach. W niedzielę halę przejmą ragdolle — prawdziwe „laleczki”, przytulanki rozpływające się w ramionach, ufne i przyjacielskie stworzenia. Oprócz nich pojawią się również koty burmskie, bengalskie, maine coon, syjamskie, orientalne, święte birmańskie, UFO rex, bezwłose sfinksy i wiele innych ras. Zwiedzający ujrzą w sumie ponad 400 kotów. Program eventu przewiduje również wiele konkursów i zabaw dla najmłodszych. Dla wielbicieli kotów ta wystawa to prawdziwe święto i okazja do spędzenia czasu w miłym towarzystwie.

W poprzedniej edycji targów udział wzięło w sumie ponad 350 kotów z całej Polski i Europy. Hala Stulecia gościła we wrześniu ponad 40 różnych ras w 450 odmianach barwnych. I tym razem nie zabraknie ciekawych okazów. Nie ma nic lepszego niż sobotnie popołudnie spędzone w miłym towarzystwie. Bo przecież kto nie kocha kotów?

Cennik biletów:

25,00 — bilet rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci)
10,00 — normalny
7,00 — ulgowy
dzieci do lat 3 — bezpłatnie

 


Autor: Hanna Galik
Zdjęcie: Klaudia Keil