Wrocławski klub rozpoczął przebudowę swojego zespołu tuż po zakończeniu sezonu. Z drużyny odeszła Kourtney Treffers, natomiast jako zawodniczka rodzima w następnych rozgrywkach zagra Marissa Kastanek. Wiadomo także, że wzmocnieniem dla Ślęzy będzie nowa koszykarka – Terezia Palenikova.

Zawodniczka pochodzi ze Słowacji, ma prawie dwadzieścia trzy lata i mierzy 178 centymetrów wzrostu. Gra na pozycji niskiej skrzydłowej lub rzucającej. Jej poprzednim klubem był słowacki Piestanske Cajky. Kontrakt ze Ślęzą Wrocław będzie obowiązywać przez następny sezon.

– Przede wszystkim chciałam zrobić krok do przodu w swojej karierze i spośród wielu opcji wybrałam właśnie Wrocław. Polska liga jest znacznie bardziej wyrównana niż słowacka, prawie każdy rywal jest wymagający. Skontaktował się ze mną trener Arkadiusz Rusin, co również przyczyniło się do mojej decyzji – mówiła w słowackich mediach Terezia Palenikova.

Mimo młodego wieku zawodniczka ma bogate doświadczenie, zarówno ligowe, jak i reprezentacyjne. W ubiegłym sezonie w lidze słowackiej zdobywała średnio 11,2 punktu, 2,7 asysty i tyle samo zbiórek na mecz. Jej drużyna zajęła drugie miejsce po fazie zasadniczej, a w play-offach odpadła w półfinałach.

– Z pewnością Terezia zmienia ligą na mocniejszą. Dla niej to będzie sprawdzian. W każdej kolejce będzie rywalizować z dobrymi zespołami, bo – jak widać – liga polska w nadchodzącym sezonie będzie wyjątkowo silna – mówi Arkadiusz Rusin, trener wrocławskiej drużyny.

W następnym sezonie w barwach Ślęzy Wrocław zobaczymy więc Terezę Palenikovą oraz Marissę Kastanek, która niedawno otrzymała polskie obywatelstwo i zagra już jako zawodniczka rodzima. Wiadomo natomiast, że drużynę opuściła już Kourtney Treffers, która teraz występować będzie w Serie A.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: strona Ślęzy Wrocław