9 krajów, 359 uczestników i 269 wyjątkowych robotów z całego świata. W najbliższą sobotę we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali stulecia odbędą się międzynarodowe zawody Robotic Arena.

Organizowane od 2008 roku rozgrywki co roku przyciągają do Wrocławia setki uczestników oraz widzów. W 2018 roku udział w nich wzięło 160 osób, które przed dwutysięczną publicznością zaprezentowało 210 robotów w 14 kategoriach. W trakcie tegorocznej edycji zawodnicy zmierzą się w 17 konkurencjach, w tym także w czterech nowych — Drone ∞ i Drone freestyle, Rescue oraz Combat.


Pojawią się również kategorie znane z poprzednich zawodów takie jak LineFollower Light, Freestyle czy Puck Collect. 

Robotic Arena to jeden z największych turniejów robotyki nie tylko w Polsce, ale i także w Europie. Jak co roku udział zawodników, jak i również publiczności, jest bezpłatny. Zawody są wspólną inicjatywą koła naukowego robotyków KoNaR i organizacji studenckiej BEST Wrocław. Organizatorzy dzięki temu wydarzeniu chcą spopularyzować tego typu technologię, a także dać szansę na rozwój zdolnym konstruktorom. Start zawodów o 10:00. Więcej informacji oraz dokładne opisy kategorii znaleźć można na stronie https://www.roboticarena.pl/pl/.

Patronem wydarzenia jest Minister Nauki oraz Szkolnictwa Wyższego.


Tekst: Hanna Galik
Zdjęcie: youtube.com