Jeśli parę lat temu byliście fanami serii Szkoła Przetrwania, to na pewno jest to coś dla was. Bear Grylls powraca w najdziksze miejsca na świecie, tym razem z udziałem widzów. 

Podobnie jak Black Mirror: Bandersnatch, w You vs Wild Netflix daje nam opcję wyborów. Tym razem będziemy decydować za Beara Gryllsa, w którym kierunku się udamy, co ze sobą zabierzemy i co zjemy podczas przygody.

Bear Grylls, czyli najsympatyczniejszy były wojskowy na ziemi.

Prowadzący nowego show Netflixa jest już całkiem zaznajomiony z ideą prowadzenia programu w telewizji. Ma on ze sobą doświadczenie, zebrane podczas wielu sezonów Szkoły Przetrwania. W You vs Wild, ponownie pokazuje swoje ogromne pokłady charyzmy i sprawia, że to co oglądamy nie jest tylko przerażające i niebezpieczne, ale także niesamowicie ekscytujące i ciekawe. Pomimo bardzo małego prawdopodobieństwa znalezienia się kiedykolwiek w podobnej sytuacji, Grylls intryguje nas wieloma ciekawostkami na temat przeżycia samemu w dziczy.

Jeśli ktoś oglądał Szkołę Przetrwania, to powinien być zaznajomiony z niecodziennymi opcjami żywieniowymi w dziczy.

Dzięki nowemu pomysłowi interaktywnego serialu Netflixa, mamy wpływ na to, jak potoczą się losy bohatera. Logicznie, patrząc na naturę nowej produkcji, nie zawsze wybory muszą mieć pozytywny, bezpieczny skutek. Ze względów oczywistych, nie doprowadzimy do śmierci bohatera. Wybory, które podejmujemy podczas oglądania You vs Wild mogą doprowadzić Gryllsa do sytuacji, w której będzie musiał wzywać ekipę ratunkową. Wtedy możemy albo rozpocząć odcinek od początku, lub cofnąć się do ostatniej opcji.

Piękno i kompleksowość planety na ekranie.

Choć cel serialu jest inny, przez 8 odcinków będziemy mogli zobaczyć wiele zawierających dech w piersiach obrazów. Odwiedzimy bardzo zróżnicowane zakątki naszej planety, od gęstych dżungli pełnych namorzyn i dzikich zwierząt, po zaśnieżone Alpy. Niebezpieczeństwo, które wraz z Bearem Gryllsem napotkamy na drodze, przypomina nam o tym, jak złożony jest ekosystem Ziemi. Po przejściu każdej przygody, trudno nie odczuć wrażenia, że celem Netflixa jest również uświadomienie nas, jak niesamowita jest nasza planeta. Tym bardziej, jeśli zauważymy, że w poprzednim tygodniu premierę miała Nasza Planeta z Davidem Attenborough. Jej głównym zamysłem było pokazanie wpływu ludzkiego na Ziemie i pokazać nam, co możemy zmienić, żeby pomóc jej wyzdrowieć.

Takie zdjęcia z powietrza można zobaczyć w każdym odcinku.

You vs Wild nie jest produkcją długą i męczącą, co może być problemem w dzisiejszej erze poważnych i starannie wykonanych seriali. Seria posiada osiem odcinków trwających nie więcej niż 25 minut. Dzięki możliwości decydowania o tym, jak potoczą się losy bohatera, cały czas jesteśmy aktywni i nie nudzimy się. A same wybory momentami są komiczne, żeby rozładować atmosferę. Zdecydowanie jest to serial dla każdego, kto szuka czegoś, przy czym można się dobrze bawić.


Autor: Mateusz Miter
Zdjęcia: Screenshoty ze zwiastunu na Youtube.