Czas juwenaliów we Wrocławiu powoli dobiega końca. Na finał największych studenckich imprez w stolicy Dolnego Śląska czeka nas jeszcze wspólna impreza sześciu uczelni. YouWro rusza już 28 maja.

YouWro Students’ Festiwal to jedno z ostatnich wydarzeń z wiosennych studenckich imprez. Przez dwa dni na Polach Marsowych studenci będą mogli bawić się na koncertach jednak występy artystów to nie jedyna atrakcja. Na scenie głównej wystąpi czternastu artystów z różnych gatunków muzycznych, początkujący muzycy, jak i ci, którzy aktywni są na polskiej scenie już od wielu lat. We wtorek 28 maja dla studentów zagra m.in. jeden z najpopularniejszych raperów, który łączy w swojej twórczości hiphop oraz dancehall, czyli Grubson, znajdzie się także coś dla fanów polskiego rocka lat 90. Big Cyc umili pierwszy wieczór świętowania, po nim pojawią się także Dwa Sławy.

Podczas drugiego dnia imprezy znów nie zabraknie występów hiphopowych — największą gwiazdą jaka pojawi się na scenie 29 maja będzie Małpa, który w lutym tego roku wydał swój drugi album, Blur. Chwilę wcześniej dla publiki zagra Jamal.

Ciekawym punktem pierwszego dnia będzie wspólnie odtańczona Belgijka. Wszyscy studenci razem integrować się będą w tańcu by następnie do rana bawić się na koncertach.

After Party

Drugiego dnia na zakończenie impreza z Pól Marsowych przeniesie się na after party do Cherry Club, Domówki oraz One Love. Dla wszystkich, którzy wykupią bilety na koncerty na Polach Marsowych wejście na after będzie bezpłatne, pozostali płacą 5 złotych.

Bezpieczny dojazd

Aby studenci mogli bezpiecznie i szybko dotrzeć na rynek lub na teren YouWro w dniach 28-29 maja zostaną uruchomione specjalne dodatkowe linie kursujące dwie strony pomiędzy Stadionem Olimpijskim i Rynkiem. Trwamwaje będą jeździły co 5 i co 10 minut.
Dodatkowo pojawi się także specjalny Tramwaj Zwany Pożądaniem, który w trakcie przejazdu z Zajezdni Ołbin na Stadion Olimpijski zamieni się w jeżdżącą imprezę. Nie będzie to jednak zwykły przejazd ponieważ Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland zadba o odpowiednią edukację dotyczącą bezpiecznego seksu oraz profilaktyki zakażeń HIV-em. W podróży organizowane będą też konkursy z nagrodami, a sam przejazd jest oczywiście bezpłatny.

 


Tekst: Hanna Galik
Zdjęcie: youtube.com