Wyspa Słodowa to jedno z ulubionych miejsc wrocławskich studentów (i nie tylko!). Rosnąca temperatura i wiosna w pełni sprzyjają popołudniom i wieczorom spędzanym pod chmurką. Duża liczba osób to niestety także duża ilość śmieci — razem zadbajmy więc o wyspę.

Temat zanieczyszczenia Słodowej i dużych ilości śmieci, które pozostawiają głównie studenci, stale pojawia się gdy rozpoczyna się sezon na wyspie. Szklane butelki liczone w setkach, dziesiątki puszek, opakowań po papierosach to regularny widok w okresie wiosenno-letnim.

Studenci nie są nieczuli na przyrodę oraz krajobraz, dlatego dwie studentki Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, Natalia i Agata, postanowiły same zająć się porządkiem na wyspie. Jako że jest to niełatwe zadanie dla dwóch osób dziewczyny zapraszają do pomocy każdego studenta wszystkich wrocławskich uczelni (bo przecież to oni najczęściej spędzają tam czas). Już w najbliższą sobotę11 maja, razem ze wszystkimi chętnymi wyruszą w teren, aby oczyścić wyspę.

Studentki przygotują dla sprzątających worki na śmieci, można również przynieść ze sobą rękawice i ubrania robocze. Najważniejszy jest jednak zapał i chęć do pracy. Poparcie dla akcji wyraził sam prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, który z entuzjazmem przyjął zaproszenie do współpracy.
Sprzątanie Słodowej rozpocznie się od spotkania przy Wulkanie o godzinie 8:15.


Tekst: Hanna Galik
Zdjęcie: Wikimedia commons