Zagłębie Sosnowiec żegna się się z rozgrywkami LOTTO Ekstraklasy. Gwóźdź do trumny sosnowiczan wbił Śląsk Wrocław, który wygrał z nimi 4:2, tym samym pozbawiając ich szans na utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Przed rozpoczęciem 34. kolejki LOTTO Ekstraklasy warunki, aby Zagłębie Sosnowiec spadło do 1. ligi były trzy. Pierwszymi dwoma był brak porażki Arki Gdynia i Miedzi Legnica. Trzecim była porażka Zagłębia ze Śląskiem Wrocław. Arka oraz Miedź z zadania się wywiązały, bowiem swoje spotkania zremisowały. Zagłębie nie zamierzało zatem psuć planu i również wywiązało się w 100% ze swojego zadania – przegrało ze Śląskiem 2:4.

Przygoda Zagłębia Sosnowiec z ekstraklasą, do której wrócili po 10 latach nieobecności, trwała zatem zaledwie sezon. Kibice w Polsce płakać po Zagłębiu jednak nie będą (może poza tymi z Sosnowca). Zagłębiacy na 34 dotychczas rozegrane spotkania przegrali aż 20. Dodatkowo tracili najwięcej goli w całej lidze – średnio powyżej dwóch bramek na spotkanie. Warto dodać, że radzili sobie również bardzo słabo na wyjazdach, gdzie wygrali zaledwie jedno spotkanie.

Do Zagłębia może niedługo dołączyć ktoś z czwórki Miedź Legnica, Wisła Płock, Arka Gdynia i Śląsk Wrocław. Najbliżej jest tym ostatnim, którzy do bezpiecznego miejsca tracą dwa punkty i margines błędy mają już praktycznie zerowy.


Autor: Łukasz Leski
Zdjęcie: instagram.com