Choć uniwersum George’a R. R. Martina swój początek miało w postaci książek, dopiero za sprawą serialu produkcji HBO zdobyło aż tak spory rozgłos. Za popularnością sagi poszły również i inne formy spędzania czasu w Westeros, zatem dziś przyjrzymy się grom oraz modyfikacjom, które umożliwiają zanurzyć się w tym świecie.

Rozpocznę od pełnoprawnych tytułów, dopiero później przejdę do modyfikacji. Na pierwszy ogień pójdzie:

Game of Thrones: A Telltale Games Series

Telltale Studios stworzyło grę przygodową (czy raczej interaktywny serial), w której kierujemy losami rodu Forresterów w czasie wojny pięciu królów. Tytuł powstał na licencji od HBO, więc postaci w nim występujące są odwzorowaniem aktorów grających w serialu. Co ważne: ród Forresterów istnieje w sadze, Martin wspomina o nim w Tańcu ze smokami, a smaczku dodaje też fakt, że za konsultacje scenariusza do gry odpowiadał asystent George’a.

Gra o tron: Początek

Cyanide Studio pokusiło się na stworzenie strategii czasu rzeczywistego z elementami turowymi. Akcja toczy się na setki lat przed wydarzeniami z sagi i dotyczy czasów, kiedy Targayenowie jednoczyli Siedem Królestw. Ważnym aspektem gry jest dyplomacja oraz umiejętne zarządzanie szpiegami oraz skrytobójcami – nie wygra się tutaj mając tylko większą armię niż przeciwnik.

Modyfikacja

Tutaj wymienię jedną, która moim zdaniem jest wykonana przez fanów najlepiej i oferuje najlepszą rozrywkę. A chodzi o:

A World of Ice and Fire (Mount & Blade: Warband)

Modyfikacja do M&B przenosząca gracza do Westeros na samym początku wojny pięciu królów (dokładniej to fabuła zaczyna się w momencie uwięzienia Neda Starka). Jednak czym byłaby ta gra, gdyby nie wolność jaką oferuje. Zagrać można praktycznie jako przedstawiciel każdego rodu występującego w sadze i… robić co się chce. Chcesz być najemnikiem? Spoko. A może dołączysz do Nocnej Straży? Też się da. A jeśli marzyliście o swojej własnej armii Nieskalanych to właśnie ten mod daje wam szansę walczyć razem z nimi, ramię przy ramieniu.


Autor: Patryk Rudnicki
Zdjęcie: youtube.com