Wcześniej byli znani dzięki inicjatywie RetroGralnia, a od niedawna pokazują i (przede wszystkim) dają pograć na sprzęcie z początków epoki rozrywki elektronicznej w jednym, stałym miejscu. Zagrzali bowiem miejsce w budynku Dworca Świebodzkiego.

Wystawa Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery podzielona jest kilka kategorii. Od Wystawy Konsol i Komputerów, w ramach której zza galoty będzie można przyjrzeć się całemu przekrojowi maszyn do grania, od samego początku, jakim jest Magnavox Odyssey, wydany na świat w roku 1971! Ponadto zwiedzający mogą zobaczyć na czym grało się przed pojawieniem się wspomnianej wyżej maszyny. Warto pamiętać, że na części eksponatów można samemu zagrać.

Założyciele muzeum przygotowali również blisko dwadzieścia miejsc do pogrania na sprzęcie eksponowanym w muzeum. Wystawa ta jest rotacyjna, więc (jeśli jakimś cudem to się komuś uda) ktoś już raz ogra każdy sprzęt, to może się spodziewać, że niedługo ten stan ulegnie zmianie. Na stałej ekspozycji nie mogło również zabraknąć ikony minionych lat, jeśli chodzi o granie. Tak. Oni mają też automaty. Co więcej, można na nich pograć, bez wrzucania monet!

Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery to po prostu dobry plan na sentymentalną wycieczkę po wspomnieniach lub możliwość poznania growych odpowiedników Mozarta czy Bacha. Jest ono czynne w czwartki i piątki w godzinach 11:00 – 20:00, w soboty w godzinach 10:00 – 20:00 oraz niedziele od 10:00 do 18:00.

 


Autor: Patryk Rudnicki
Zdjęcia: DEG