W ostatnim meczu tego roku #VolleyWrocław pojedzie do Rzeszowa, aby tam zmierzyć się z miejscowym KS DevelopRes Rzeszów. Gospodynie są niepokonane od sześciu spotkań i zapewne będą chciały podtrzymać tę zwycięską serię.

#VolleyWrocław słabo prezentuje się w tym sezonie. Na rozegranych dziesięć meczów wygrał zaledwie dwa. Przeciwny bilans ma DevelopRes Rzeszów. Siatkarki Lorenzo Micelliego wygrały aż osiem spotkań, ulegając jedynie w dwóch starciach. Zdecydowanym faworytem są rzeszowianki, ale i wrocławianki  mają kilka atutów po swojej stronie.

Wrocławskie trio

W zespole ze stolicy Podkarpacia grają aż trzy zawodniczki, które w przeszłości reprezentowały biało-zielone barwy. Są to Maja Tokarska, Agata Sawicka oraz Dorota Medyńska. Ciekawym może być to, że siatkarki nigdy nie spotkały się razem na parkiecie grając na Dolnym Śląsku. Tokarska grała we Wrocławiu w sezonie 2010/11, kiedy to drużyna nazywała się jeszcze Impel Gwardia Wrocław. Zaraz po jej odejściu do drużyny dołączyła Medyńska, która odeszła dopiero po najlepszym w historii sezonie wrocławianek – srebrny medal mistrzostw Polski. Kibice najlepiej mogą pamiętać Sawicką. Grająca na pozycji libero spędziła we Wrocławiu trzy sezony, zdobywając w trakcie tej przygody brązowy medal MP.

Zagrywka jedynym atutem

Suma punktów dwóch najskuteczniejszych rzeszowianek – Katarzyny Zaroślińskiej oraz Jeleny Blagojević wynosi 266. Niewiele gorzej wygląda suma dwóch najlepszych siatkarek #Volley’a – Aleksandry Rasińskiej i Natalii Murek, która wynosi 260. Warto jednak zaznaczyć, że zawodniczki DevelopRes wyglądają tu lepiej mimo rozegranych dwóch setów mniej.

Na zagrywce niezmiennie królują siatkarki #VolleyWrocław. Najlepszy serwis w całej lidze ma Roksana Wers, która do tej pory posłała aż 23 asy. Wyżej od pierwszej w zespole DelopRes Petyi Barakowej jest jeszcze Rasińska i Murek.

Zdobywane punkty przez Zaroślińską przełożyły się na jej wysokie miejsce wśród atakujących. Do tej pory zaliczyła już 128 skutecznych ataków. Najlepsza wśród wrocławianek jest Rasińska ze 111 dobrymi atakami.

W przyjęciu zdecydowanie lepiej wyglądają rzeszowianki. Zarówno Jelena Blagojević, jak i Agata Sawicka są w tym elemencie skuteczniejsze od Natalii Murek – najlepszej w zespole #Volley’a.

Statystyki niemalże jednoznacznie wskazują drużynę DevelopRes jako faworyta spotkania. Porażka rzeszowianek na pewno byłaby sporą niespodzianką. Początek spotkania już w sobotę – 22 grudnia o godzinie 17.00.


Autor: Łukasz Leski
Zdjęcie: instagram.com