Czas na powrót do Liberty High School, gdzie spotkamy swoich ulubionych, bądź też znienawidzonych bohaterów serialu 13 powodów. Teraz, gdy zakończyły się zdjęcia do dawno zapowiedzianego już trzeciego sezonu produkcji, pozostaje tylko czekać na premierę.

Kiedy na platformie Netflix pojawił się serial 13 powodów (org. 13 Reasons Why), wzbudził on bardzo skrajne emocje i wywołał wiele kontrowersji wśród widzów. Stało się tak bez wątpienia ze względu na jego tematykę – poruszał kwestię problemów, z którymi borykają się nastolatki, takimi jak znęcanie się, gwałt i przede wszystkim samobójstwo.

Hannah po raz trzeci?

W pierwszym sezonie serialu Hannah Baker (Katherine Langford) odbiera sobie życie. Jednak najpierw nagrywa kasety – ujawniają one 13 powodów, dla których podjęła taką decyzję. Tymi powodami okazali się być szkolni koledzy i koleżanki oraz sytuacje z nimi związane. Podczas gdy w pierwszej odsłonie produkcji poznajemy historię z punktu widzenia Hanny, to w drugim sezonie w trakcie rozprawy sądowej (rodzice ofiary pozwali szkołę) dowiadujemy się, za sprawą zeznań innych bohaterów, nieznanych dotąd szczegółów, dotyczących życia dziewczyny.

Czego możemy się spodziewać?

Dla tych, którzy oglądali ostatni odcinek dostępny na Netflixie, nie było zapewne zdziwieniem, że powstanie trzeci sezon 13 powodów. Wiemy jednak kogo w nim zabraknie – Katherine Langford, odtwórczyni głównej roli. W mediach społecznościowych oficjalnie pożegnała się ze swoją postacią i serialem. Uznała swój wątek za zamknięty. To, jak mówią producenci, daje pole do rozwinięcia historii pozostałych bohaterów. Szczególnie będącego na skraju załamania Tylera (Devin Druid), romansujących Jessici (Alisha Boe) i Justina (Brandon Flynn) czy czarnego charakteru Bryce’a (Justin Prentice), którego dziewczyna jest w ciąży. Aktor, wcielający się w postać Claya (Dylan Minnette), stwierdził, że ma być to najlepsza jak do tej pory odsłona serialu.

Nie jest jeszcze znana oficjalna data nowej odsłony hitu, choć przewiduje się, że może być zaplanowana na maj lub czerwiec.


Autor: Oliwia Rybiałek
Zdjęcie: instagram