Nadszedł ten czas. Święto wszystkich miłośników zakupów. Przygotujcie portfele, już 23 listopada Black Friday!

Zbliżają się święta, a to oznacza, że czas szukać prezentów pod choinkę dla najbliższych. Nie ma lepszej okazji niż Black Friday, organizowany zawsze w piatek po Dniu Dziękczynienia. Wtedy większość sklepów przecenia swoje produkty nawet do 80%. W tym roku na zakupowe szaleństwo można się wybrać już 23 listopada.

Czarny Piątek vs. Black Friday

Zniżki w Polsce jeszcze nie są aż tak duże jak np. w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii. W tych krajach rabaty średnio wynoszą od 60 do 70%. W Polsce póki co średnia zniżka wynosi 46%. Black Friday opanował polskie sklepy dopiero w 2013 roku. Od tego czasu również Polacy wpadli w zakupowy szał.  Jak wynika z przeprowadzonej ankiety, na portalu black-friday.global, 6 na 10 Polaków deklaruje udział w czarnopiątkowych wyprzedażach (to o 8,5 pp. więcej niż rok temu). Klienci (59%) odpowiadali, że będą robić zakupy zarówno w tradycyjnych sklepach, jak i przez internet, co czwarty ankietowany wybierze tylko sklepy online, a zaledwie 15% będzie szukać okazji wyłącznie w sklepach stacjonarnych. Ile zatem jesteśmy w stanie przeznaczyć pieniędzy na zakupy w Czarny Piątek? Z ankiet wynika, że przeciętny Polak w ten dzień wydaje ok. 645 zł. Na co zatem idą nasze pieniądze? Najczęściej wybieranymi produktami są oczywiście ubrania. W następnej kolejności elektronika, buty i kosmetyki. Najrzadziej kupowana jest bielizna.  A czego możemy spodziewać się w tym roku?

Lista sklepów

We Wrocławiu zakupy możemy zrobić w każdym centrum handlowym w mieście. Coraz więcej sklepów angażuje się w Black Friday, nie tylko sklepy odzieżowe, ale także obuwnicze, kosmetyczne, sklepy z elektroniką, a nawet z rzeczami do domu i ogrodu. Zebraliśmy niektóre sklepy, w którcyh będzie można zrobić zakupy po promocyjnej cenie: Lavard – do 70% taniej na wybrany asortyment, DUKA – 30% rabatu, NEW LOOK – 25% rabatu na wszystko, CCC – 20% rabatu na cały asortyment, W.KRUK – 15% rabatu na biżuterię z białymi kamieniami, zegarki i akcesoria, ESTEE LAUDER – 30% taniej na stałą kolekcję, Starbucks – rabat 30% na kubki z wybranego asortymentu, Lee wrangler – 25% rabatu na wszystko w cenie regularnej, Douglas – nawet do 70% taniej na cały asortyment, RTV EURO AGD – 20% rabatu na produkty nieprzecenione, Wólczanka – 50% rabatu na całą kolekcję, YES – 20% taniej na wybrane wzory biżuterii, Triumph – 30% rabatu na cały asortyment, home&you – rabat 90% na drugą tańszą rzecz, Bytom – 50% rabatu na kolekcję jesień-zima 2018, Kazar – 20% taniej na cały asortyment, Happy Socks – 30% rabatu na cały asortyment, Vision Express – 30% taniej na wszystkie oprawy i okulary przeciwsłoneczne, Empik – promocja 3za2 na wybrane kategorie, BIJOU BRIGITTE – 20% rabatu na wybrane artykuły, TERRANOVA – 10% rabatu przy zakupie 3 sztuk, 20% przy zakupie 5 sztuk, 30% przy zakupie 7 sztuk, ROSSMANN – zniżki do 70% na wybrany asortyment – perfumy, zestawy, wybrane zabawki i torby „Jemioł”, APART – 10% rabatu na wszystko, ORSAY – zniżka 20%, SAMSUNG – 10% rabatu na akcesoria, LACOSTE – 20% zniżki na wybrane produkty.


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcia: Adrianna Machalica, pixabay